Реклама на сайте Реклама на сайте Добавить в избранное Добавить в избранное
Шрифт Мелкий шрифт Средний шрифт Крупный шрифт
Главная / Новости в мире
Віктор Файнберг приєднався до Савченко
Фото: AFP

Віктор Файнберг приєднався до Савченко


среда, 25.02.2015 12:36 Просмотров4118Комментариев0

83-річний уродженець Харкова, який нині живе в Парижі, приєднався до голодування Надії Савченко.
83-річний радянський дисидент Віктор Файнберг приєднався до голодування української льотчиці Надії Савченко, яку утримують у Росії. Він звернувся до української герої з листом, у якому висловив підтримку, захоплення героїзмом, сміливістю та упевненість, що на неї чекає перемога. Окрім підбадьорюючих слів, Файнберг приєднався до Надії Савченко і діями: колишній в’язень ГУЛАГу розпочав голодування на знак солідарності.
"Тряхнуть стариной!", – написав він.
Хто цей сміливець, який у поважному віці не припиняє боротьбу проти "нелюдської, збожеволілої системи" – тоді радянського режиму, а зараз його наступника – путінського режиму?
Віктор Файнберг народився 26 листопада 1931 року у Харкові в єврейській родині. Ще в дитинстві під час антисемітської кампанії (1948-1952 рр.) піддавався переслідуванням, однак не мирився з цим, а вступав у бійку, вже тоді борючись за рівність. Результатом цих бійок стало направлення до психіатра, яке відіграло згодом негативну роль, коли Файнберг став дисидентом.
Віктор Файнберг - один із найвидатніших представників дисидентського руху в СРСР. Він не хотів миритися з безладдям, безправ’ям та несправедливістю. Однак за це і поплатився: радянська влада відправила його в ГУЛАГ.
Файнберг разом з ще шістьома дисидентами брав участь у демонстрації 25 серпня 1968 року на Красній площі – "демонстрації сімох" – протестному мітингу проти введення військ СРСР у тодішню Чехословаччину.
Тоді, після акції протесту, Файнберг дізнався на собі, що таке радянські репресії. Імовірно, тому він, як ніхто інший, гарно розуміє положення та душевний стан Надії Савченко.
Після арешту 25 серпня Віктор Файнберг був направлений на психіатричну експертизу, визнаний несамовитим і підданий примусовому лікуванню. У КДБ СРСР виникла складність: Файнбергу під час затримання вибили передні зуби, і демонстрація його в суді була визнана небажаною. Вихід був знайдений у відправці Файнберга в спецпсихлікарню (таке рішення могло бути винесене судом без присутності особи та без права оскарження у вищому суді).
Віктору Файнбергу довелося пережити приниження через неіснуючий діагноз, у якому його характеризували як психічно хвору людину. Чотири року він перебував у спецпсихлікарні. Тут вперше Файнберг разом з Володимиром Борисовим оголосив голодування на знак протесту і був підданий примусовому годуванню. Завдяки лікарю Льву Анатолійовичу Петрову інформація про голодування потрапила на Захід. Зарубіжні радіостанції повідомили про це в новинах, і керівництву лікарні, аби "зам'яти" скандал, довелося піти на поступки Віктору Файнбергу і Володимиру Борисову. Їм скасували уколи і пом'якшили умови утримання.
Лікар-психіатр Марина Вайханська надавала допомогу Файнбергу, передаючи про нього інформацію дисидентам, які перебували на волі. Це стало підставою для її звільнення, але також допомогло звільненню Файнберга. У 1974 році вони одружилися і емігрували з СРСР. Якийсь час вони жили в Ізраїлі, Великій Британії. Файнберг виступав на захист переслідуваних у СРСР дисидентів. Зараз проживає в Парижі.
В еміграції Файнберг став ініціатором створення "САРА" - Campaign Against Psychiatric Abuses for Political Purposes для боротьби з каральною психіатрією в СРСР. У 1983 році СРСР виключили з Всесвітньої психіатричної асоціації (ВПА).
Однак Файнберг не забуває про Україну. Він стежить за подіями на Батьківщині. Ще у грудні 2013 року він так писав про Майдан: "Це не схватка між Росією та Україною, Росією та Європейським Союзом, Росією та Заходом. Це рідкісний у наш час випадок битви волі з насильством, незалежності з рабством, гідності з цинізмом".
Джерело - "espreso.tv"
Новости в мире от Mobus.com
Написать комментарий

Фоторепортаж
 
Теги:         

Комментариев - 1  
1 Имя...
Процитировать Процитировать
2015-02-25 23:15
«Марш Правды» украинских националистов (видео обзор) http://www.xx-centure.com.ua/archives/13198
Запросить другое изображение
Закрыть
Новости партнеров
Загрузка...
Загрузка...
Новости партнеров
Лента новостей
Авто
Mitsubishi построила "пригородный" электрокар
14.02 08:08 Просмотров7965 Комментариев0
Японцы из Nissan обновят суперкар Nissan GT-R
05.11 12:16 Просмотров6271 Комментариев5
Дизель по 10. Почему растут цены на заправках
16.10 09:45 Просмотров11472 Комментариев12
Конференции
Статей в данной категории не найдено.
Финансы
МВФ выдаст Украине новый кредит при условии сокращения дефицита госбюджета-2013
19.05 14:54
Эксперты рассказали, как повлияет на Украину кипрский "налог на депозиты"
20.03 22:31
Небольшие банки серьезно нарастили депозитные портфели
14.02 08:25
Голосование
ЗаключениеТимошенко это
 
Политические репрессии
  62% (122)
Справедливое наказание
  38% (74)
В этот день
Kazakhstan 1993г.  Принята Конституция Республики Казахстан.
Славянские Велесичи (Кудесы – день домового) 
Свобода слова
Организация: Супермаркет "АТБ"
Запорожская область
Организация: "Горэлектротранс"
Киев
 

Загрузка...

Знакомства

Загрузка

Новости КИНО и ТВ

Загрузка...
Загрузка...

О нас Контакты Реклама на сайте Партнерам Пресс-релизы Архив Гражданская журналистика Статьи партнёров Новости партнеров
Rambler's Top100 Яндекс цитирования