Реклама на сайте Реклама на сайте Добавить в избранное Добавить в избранное
Шрифт Мелкий шрифт Средний шрифт Крупный шрифт
Главная / Регионы / Новини Луцька
Він «мусив писати правду»
Фото: volynnews.com

Він «мусив писати правду»


вторник, 11.03.2014 08:32 Просмотров1047Комментариев0

6 березня 2014 року відомому волинському краєзнавцю Ярославу Царуку виповнилося 80 років. З нагоди ювілею краєзнавця Володимир-Волинський історичний музей організував зустріч з Ярославом Царуком, на котру привітати ювіляра завітало чимало гостей, зокрема професор Східноєвропейського університету імені Лесі Українки, доктор історичних наук Микола Кучерепа, голова братства ОУН-УПА ім. Клима Савура Василь Кушнір, керівництво Володимир-Волинської районної ради - Андрій Оніщук та Павло Карпюк.
Усі присутні бажали Ярославу Царуку міцного здоров’я, сил та наснаги в подальшій праці в ім’я розбудови нової України.
«Завдяки вашим натхненним подвигам забуті історичні моменти з життя району повернулися до нас. Для того, аби збудувати міцну українську державу, будувати її слід на правдивих сторінках історії і саме завдяки вам ми маємо ці правдиві сторінки. Сумні події українсько-польської трагедії ми теж маємо знати. Наше завдання - зробити з них висновки і будувати нашу державу, пам’ятаючи про минуле. І ці події, які зараз відбуваються в нашій країні, якоюсь мірою пов’язані з тим, що ми не знаємо правдивої історії, адже комусь було вигідно донести до нас неправдиву і перекручену інформацію. Але завдяки вашим працям білих плям в історії Володимир-Волинського району майже не лишилось», - зазначив Павло Карпюк.
Про свою співпрацю з Ярославом Царуком розповів професор Східноєвропейського університету Микола Кучерепа, який рецензував праці краєзнавця і в подарунок йому приніс новий том книги «Реабілітовані історією. Волинська область», в якій використані і праці Ярослава Царука.
«Є народні, заслужені артисти, а Ярослав Царук – народний професор. Ви зробили великий вклад в історичну науку. Об’їздити велосипедом Володимирщину та інші райони з метою збору матеріалів – це подвиг», - відзначив професор Микола Кучерепа.
Голова братства ОУН-УПА ім. Клима Савура Василь Кушнір, вітаючи ювіляра, зауважив, що завдяки йому із забуття у сьогодення повернулося чимало імен вояків УПА. Від імені братства він нагородив Ярослава Царука медаллю «Степан Бандера (1909-1959). 105 років».
Отримав ювіляр і пісенні дарунки від колективів районного та міського управлінь культури.
На завершення святкування «народний професор» зазначив, що все своє життя їздив по селах, збираючи інформацію з уст живих очевидців, лише з однією метою – з’ясувати правду і донести її до кожного українця.
«Завжди, коли читав історичні книги написані за часів комуністичної пропаганди, не розумів одного: чим ми, українці, гірші від інших народів і чому нас так цькують. Коли прочитав статтю головного кагебіста міста, в якій той описував, як бандерівці вбивали поляків в с. Білин. А я ж там жив і все було не так. Це поляки з німцями вбивали нас - українців. І я мусив писати, в мені все кипіло. Вирішив, що захищатиму українців як зможу», - розповів Ярослав Царук.
Ось це Царукове «мушу писати» призвело до того, що він велосипедом об’їздив усі села Володимир-Волинського району і став автором чотирьох книг по історії Волині і беззаперечним авторитетом у питанні дослідження трагічних сторінок українсько-польських відносин в 40-х роках минулого століття.

Источник

Новини Луцька от Mobus.com
Написать комментарий

Теги:      

Комментариев - 0  
Запросить другое изображение
Новости партнеров
Новости партнеров
Лента новостей
Авто
Mitsubishi построила "пригородный" электрокар
14.02 08:08 Просмотров7965 Комментариев0
Японцы из Nissan обновят суперкар Nissan GT-R
05.11 12:16 Просмотров6271 Комментариев5
Дизель по 10. Почему растут цены на заправках
16.10 09:45 Просмотров11472 Комментариев12
Конференции
Статей в данной категории не найдено.
Финансы
МВФ выдаст Украине новый кредит при условии сокращения дефицита госбюджета-2013
19.05 14:54
Эксперты рассказали, как повлияет на Украину кипрский "налог на депозиты"
20.03 22:31
Небольшие банки серьезно нарастили депозитные портфели
14.02 08:25
Голосование
ЗаключениеТимошенко это
 
Политические репрессии
  62% (122)
Справедливое наказание
  38% (74)
В этот день
Ukraine 1847г.  Арест в Киеве поэта Т. Г. Шевченко и историка Н. И. Костомарова за принадлежность к Кирилло-Мефодиевскому обществу.
Croatia День национального парка «Плитвичские озера» 
Свобода слова
Организация: Львовская железная дорога
Львовская область
Организация: "МТС"
Киев
 

Загрузка...

Знакомства

Загрузка

Новости КИНО и ТВ

Загрузка...
Загрузка...

О нас Контакты Реклама на сайте Партнерам Пресс-релизы Архив Гражданская журналистика Статьи партнёров Новости партнеров
Rambler's Top100 Яндекс цитирования