Реклама на сайте Реклама на сайте Добавить в избранное Добавить в избранное
Шрифт Мелкий шрифт Средний шрифт Крупный шрифт
Главная / Регионы / Новини Луцька
Волинянам покажуть у Луцьку унікальні врятовані пам’ятки
Фото: Луцький інформаційний портал

Волинянам покажуть у Луцьку унікальні врятовані пам’ятки


среда, 14.04.2010 16:32 Просмотров123Комментариев0

З нагоди відзначення Всеукраїнського дня пам’яток історії і культури та Міжнародного дня пам’яток і визначних місць у Волинському краєзнавчому музеї 16 квітня о 14-00 відкривається стаціонарна виставка «Врятовані пам’ятки (матеріали рятівних археологічних експедицій 2005-2009 рр. з музейних збірок)». Про це «Перця…» повідомили її організатори – Волинський краєзнавчий музей та Державне підприємство «Волинські старожитності – Охоронна археологічна служба України» Інституту Археології НАН України. Матеріали виставки, що походять з території Волинської та Рівненської областей, є своєрідним звітом Державного підприємства «Волинські старожитності» за останні 5 років своє діяльності, пише Перець по-ковельськи.

Слід акцентувати, що знахідки, виявлені під час археологічних експедицій протягом 2005 – 2009 років, уже стали надбанням державних музеїв.

На виставці відвідувачі мають можливість ознайомитися з установчими документами ДП «Волинські старожитності». Тут вони оглянуть стародавні знаряддя праці, посуд (оригінальний та реконструйований), прикраси, зброю, культові предмети. Окрім археологічних артефактів представлено також чимало фотокарток, що стосуються процесу археологічних досліджень.

Виставка висвітлює результати найважливіших минулорічних розкопок: у Володимирі-Волинському, Луцьку, Шацьку, Рованцях та Полонці Луцького р-ну, Борисковичах Горохівського р-ну, Крижівці Рожищенського р-ну та в Рівному, Дубно і Хрінниках Демидівського р-ну Рівненської області та ін. Так, у княжому місті виявили фундамент невідомої споруди. Попередньо її ідентифікували як культову споруду (синагогу). Унікальність її в тому, що про цю споруду немає відомостей у писемних джерелах. Знахідки такого рівня траплялися у княжому місті років п’ятдесят тому. У Шацьку проведено розкопки городища давньоруських часів. Знахідки (монети, чимало пломб, персні тощо) дозволяють стверджувати, що саме там знаходилося літописне місто Рай, улюблена резиденція волинського князя Володимира Васильковича. Досі науковці ідентифікували з літописним містом городище поблизу села Яревище Старовижівського району. Стародавнє село Садів відоме з давньоруських часів, проте розкопки там проведено вперше. У селі Рованці Луцького району в урочищі Гнідавська Гірка вже більше 40 років археологи спорадично досліджують багатошарову пам’ятку. ДП «Волинські старожитності» започаткували там регулярні розкопки, що дало вагомі наукові результати.

Ці та інші розкопки дали багатий археологічний матеріал. Привертають увагу давньоруські прикраси, символіка клейм на денцях керамічного посуду, скульптурка готського божка Сарапіса, металева накладка із зображенням тризуба, а також унікальна амфора, на якій прокреслене найдавніше в Європі зображення рала та ін.

Співучасниками виставки виступили Рівненський обласний краєзнавчий та Любомльський краєзнавчий музеї, які передали археологічні експонати зі своїх збірок.

«Перець по-ковельськи», ознайомившись з анонсом, утвердився в думці, що виставка таки дійсно унікальна. Тож радить кожному волинянину, котрий небайдужий до історії власного краю, обов’язково відвідати музей.

Новини Луцька от Mobus.com
Написать комментарий

Теги:            

Комментариев - 0  
Запросить другое изображение
Новости партнеров
Новости партнеров
Лента новостей
Авто
Mitsubishi построила "пригородный" электрокар
14.02 08:08 Просмотров7965 Комментариев0
Японцы из Nissan обновят суперкар Nissan GT-R
05.11 12:16 Просмотров6271 Комментариев5
Дизель по 10. Почему растут цены на заправках
16.10 09:45 Просмотров11472 Комментариев12
Конференции
Статей в данной категории не найдено.
Финансы
МВФ выдаст Украине новый кредит при условии сокращения дефицита госбюджета-2013
19.05 14:54
Эксперты рассказали, как повлияет на Украину кипрский "налог на депозиты"
20.03 22:31
Небольшие банки серьезно нарастили депозитные портфели
14.02 08:25
Голосование
ЗаключениеТимошенко это
 
Политические репрессии
  62% (122)
Справедливое наказание
  38% (74)
В этот день
Ukraine 1992г.  Главой Национального банка Украины назначен В. Гетьман.
Russian_Federation 1877г.  Родился Алексей Новиков-Прибой (1877 - 29.04.1944), русский писатель, участник революционного движения, автор исторической эпопеи «Цусима».
Свобода слова
Организация: простий народ
Тернопольская область
Организация: "Спецвузавтоматика"
Харьковская область
 

Загрузка...

Знакомства

Загрузка

Новости КИНО и ТВ

Загрузка...
Загрузка...

О нас Контакты Реклама на сайте Партнерам Пресс-релизы Архив Гражданская журналистика Статьи партнёров Новости партнеров
Rambler's Top100 Яндекс цитирования