Реклама на сайте Реклама на сайте Добавить в избранное Добавить в избранное
Шрифт Мелкий шрифт Средний шрифт Крупный шрифт
Главная / Регионы / Новини Луцька
Рекламу лікарських засобів потрібно заборонити
Фото: Medstream.ru

Рекламу лікарських засобів потрібно заборонити


понедельник, 12.04.2010 10:49 Просмотров376Комментариев1

Відрізнити фальсифіковані лікарські засоби без лабораторного аналізу майже неможливо. Для цього і створена державна інспекція з контролю якості лікарських засобів, в структурі якої є лабораторії. Саме тут і проводять контроль зразків, які відбираються при перевірках. Про це у коментарі ЗІКу 12 квітня розповів перший заступник начальника Волинської обласної державної інспекції з контролю якості лікарських засобів Валентин Колотуха.

«Насамперед, що можу порадити волинянам, – ліки варто купувати тільки в аптеках і обов’язково брати чек. Адже це документ, який свідчить, що препарат придбано у конкретному закладі, тож у цьому плані людина є вже захищена. У жодному разі не можна займатися самолікуванням – це не потрібно. Для призначення лікування варто звертатися до лікаря, який випише рецепт із зазначенням конкретної дози на той чи інший препарат та розкаже, коли його треба приймати», – розповів Валентин Колотуха.

Аптека – це фактично один відповідальний орган за якість ліків. Тим більше, в аптеці має бути уповноважена особа – людина з вищою освітою зі стажем, яка контролює ліки і відповідає за їхню якість при поступленні. «Звичайно, лабораторного контролю вони не проведуть, але з нашими приписами звіряють. Вся інформація, яка надходить до нас, практично одразу спрямовується до всіх суб’єктів господарювання, аби вони були попереджені про неякісний або забракований препарат», – каже він.

За словами фахівця, проблема фальсифікації ліків на сьогодні в Україні менша, ніж була років п’ять тому. За останні роки Україна суттєво пішла вперед у питаннях контролю якості лікарських засобів і впровадженні міжнародних стандартів відповідно до вимог Євросоюзу. Це вже навіть не на рівні аптек, роздрібної мережі, а виробництва.

«Визначити фальсифікат від справжніх ліків на око – неможливо, вони фактично не відрізняються. Неякісний, субстандартний засіб ще теоретично можна побачити – наприклад, не повна баночка якихось крапель чи розкришені таблетки», – попередив Валентин Колотуха.

За його словами, займатися самолікуванням не те що небажано, взагалі – недопустимо. Люди довіряють рекламі, а це, фактично, – «зомбування». «Всі ми дивимося рекламу, як людина всипає чотири пігулки «Ношпи» на руку і через дві секунди вже з’являється щасливий вигляд обличчя. Насправді ж такого ефекту немає», – зазначив він.

Фахівці вважають, що рекламу лікарських засобів потрібно заборонити на державному рівні, адже часто вона є навіть недостовірною. По-друге, традиційно не говориться про побічні дії препаратів, і чи взагалі підійде хворому конкретний лікарський засіб. Людина подивиться рекламний ролик і часом вважає, що препарат так і повинен допомагати. Слід зазначити, що, побачивши рекламу, людина часто не звертає уваги на дозування, правила і часи прийому цього препарату. А в таких випадках ефект іноді буває зворотній від очікуваного. Тому обов’язково потрібно звертатися до лікаря, який призначить правильне лікування і підбере дози при цьому для лікування.

Валентин Колотуха навів конкретний приклад: «Десь два роки тому до нас звертався старший чоловік (років за сімдесят) через препарат «Імпаза», який активно рекламували. Він прийшов і каже, що йому воно не допомагає. Ми поцікавилися, хто цей засіб призначав, чи звертався чоловік до лікаря. Але той відповів, що ні, – мовляв, товариш сказав, що препарат такий помічний. А потім ще й побачив рекламу по телебаченню. Випив засіб, а він не допомагає. То громадянин цікавився, чи була упаковка препарату якісна, може, йому було потрібно брати іншу упаковку. Подібна ситуація була із «Золотим коньком», коли до нас звернувся ще один дідусь віком за сімдесят літ».

Новини Луцька от Mobus.com
Написать комментарий

Теги:            

Комментариев - 1  
1 Галина Ивановна
Процитировать Процитировать
2010-04-12 10:53
Правильно, рекламу нужно запретить, потому что люди занимаются самолечением тогда, а потом страдают только больше от этого!
Запросить другое изображение
Новости партнеров
Загрузка...
Загрузка...
Новости партнеров
Лента новостей
Авто
Mitsubishi построила "пригородный" электрокар
14.02 08:08 Просмотров7965 Комментариев0
Японцы из Nissan обновят суперкар Nissan GT-R
05.11 12:16 Просмотров6271 Комментариев5
Дизель по 10. Почему растут цены на заправках
16.10 09:45 Просмотров11472 Комментариев12
Конференции
Статей в данной категории не найдено.
Финансы
МВФ выдаст Украине новый кредит при условии сокращения дефицита госбюджета-2013
19.05 14:54
Эксперты рассказали, как повлияет на Украину кипрский "налог на депозиты"
20.03 22:31
Небольшие банки серьезно нарастили депозитные портфели
14.02 08:25
Голосование
ЗаключениеТимошенко это
 
Политические репрессии
  62% (122)
Справедливое наказание
  38% (74)
В этот день
Международный Всемирный день поэзии 
Ukraine 1870г.  Родился Александр Лотоцкий, украинский писатель, член Центральной Рады, министр исповеданий.
Свобода слова
Организация: Ощадбанк
Кировоградская область
Организация: "Ин-Тайм"
Черкасская область
 

Загрузка...

Знакомства

Загрузка

Новости КИНО и ТВ

Загрузка...
Загрузка...

О нас Контакты Реклама на сайте Партнерам Пресс-релизы Архив Гражданская журналистика Статьи партнёров Новости партнеров
Rambler's Top100 Яндекс цитирования