Реклама на сайте Реклама на сайте Добавить в избранное Добавить в избранное
Шрифт Мелкий шрифт Средний шрифт Крупный шрифт
Главная / Регионы / Новини Луцька
Луцький зоопарк стане об’єктом численних перевірок
Фото: floranimal.ru

Луцький зоопарк стане об’єктом численних перевірок


вторник, 30.03.2010 16:28 Просмотров572Комментариев0

Луцький зоопарк дивним чином опиняється в епіцентрі скандалів. Мабуть, саме тому і недолюблює журналістів Володимир Гончаров – директор комунального підприємства «Центр дозвілля і відпочинку імені 900-річчя Луцька», якому підпорядкований луцький зоокуточок. Адже медійники мають неприємну, вочевидь, для нього звичку – перевіряти отриману інформацію.

Нагадаємо, що під час лютих морозів у січні в Луцькому зоокуточку загинула щонайменше одна тварина – лань. За версією відділу екології Луцької міськради, лань загинула не від морозів. Заступник начальника відділу екології Луцької міськради Анатолій Гламазда розповів, що тварина кілька місяців хворіла на туберкульоз, тож таки померла. На цій версії всі й зупинилися. Більше тварин, запевняли тоді луцькі чиновники, у зоокуточку не гинуло.

Натомість у трудовому колективі розповідають інше. Працівники зоопарку, які побажали залишитися неназваними, стверджують, що лань загинула від холоду. Адже тварина молода, лише наприкінці травня народилася. А якби у неї був туберкульоз, то на нього захворіли б й інші мешканці зоопарку. Люди розповідають, що в зоопарку під час холодів загинулио, як мінімум, п’ять тварин, хоча дехто каже, що більше. Вони нагадали випадок, коли перед Новим роком не стало олениці. За версією адміністрації, тварина померла від старості, люди ж стверджують, що її розірвали пси. «Вона настільки ослабла від голоду, що не могла відбиватися від собак», – каже очевидиця, яка бачила це з-за огорожі. Ба, навіть більше, у цей момент неподалік не було нікого з працівників зоопарку.

Натомість директор зоокуточку Володимир Гончаров вважає такі інформаційні повідомлення провокацією. «Публікації у виданнях – це провокація не тільки проти зоопарку, а й проти мене, людей, які там працюють. Усі факти не підтверджені», – сказав Гончаров на початку лютого під час засідання депутатської комісії Луцької міськради. У статті, за його словами, йшлося, що померли п’ять тварин. «Це не так. Загинула лише одна тварина – антилопа – і не від морозу, а від туберкульозу шлунка, яким захворіла ще чотири місяці тому», – сказав він.

Мертве левеня

На тлі такого негативного інформаційного потоку насправді було приємно бачити у волинських ЗМІ добру звістку зі звіринця – там народилося левеня. Але новонароджених левенят ще не бачили навіть працівники зоопарку, – писала 11 березня газета «Волинь нова». А вже неділя, 14 березня, принесла іншу новину: маленьких левів ніхто ніколи не побачить, бо цих тварини немає в живих.

«Народились левенята. Я кажу «левенята», хоч поки що не відомо, скільки їх. Судячи зі звуків малюків – їх двоє. А може, й троє. Але ж вони з мамою у закритому теплому вольєрі під пильною охороною молодого татуся», – розповів найтиражнішому в області виданню «Волинь» директор зоопарку Володимир Гончаров.

Однак, як стало відомо з достовірних джерел, малюки теж не вижили. Компетентні особи висували версію про смерть через нестачу харчів. До речі, за їхньою версією, саме голод став однією з причин загибелі ще й таких мешканців зоопарку, як лисиці.

Цікаво, що наступного дня, 15 березня, директор зоопарку Володимир Гончаров не зміг підтвердити чи спростувати ЗІКу відомості про смерть левенят чи лисиць, хоча інформація про це уже другу добу поширювалася у всесвітній павутині. «Що я можу сказати як директор зоопарку. Завтра приїжджають спеціалісти з Рівненського зоопарку з духовою рушницею – будемо присипляти левицю, аби залізти до її вольєрчика. Тоді дивитимемося, чи дійсно воно так, чи ні. Тому що я не можу зараз нічого сказати і дивуюся, що Інтернетом інформація гуляє повним ходом, а я, директор, ще не знаю про це. Завтра все буде ясно і зрозуміло. Можливий і такий варіант, коли було, що народилося неживе левеня. Можливі й інші варіанти, але я сподіваюся, що все буде нормально», – сказав він. На прохання ЗІКу він пообіцяв повідомити, коли ж саме приїдуть рівненські фахівці, але чомусь цього не зробив. Зрештою, через кілька днів стало зрозуміло, чому.

Левенятко, яке у Луцьку народилося 8 березня, померло через те, що було недоношене, – ствердив у коментарі інтернет-виданню «Волинська правда» Гончаров. В інформації на «ВП» йдеться, що «сьогодні до обласного центру прибули спеціалісти з рівненського зоопарку. Молоду маму (до речі, в левиці перші пологи) присипили і врешті вдалося дізнатися всю правду. Маленький лев, це був самець, справді помер. Володимир Гончаров переконує: такий трагічний випадок трапився через те, що «царське» дитинча було недоношене, а саме – погано розвинена (занадто м’яка) грудна клітка.

За спостереженнями працівників, пологи відбулися, швидше за все, 8-го березня, а помер малюк приблизно добу тому, тобто через тиждень після народження. Очільник звіринця розповідає, що такі випадки зовсім не дивина: «Це всім відомий факт, коли у будь-якому зоопарку народжуються у звірів малюки, то їх до місяця навіть на облік не ставлять».

Відносно левів, то Володимир Гончаров має надію, що до осені левиця знову стане мамою. Директор переконує – наступного разу слідкуватимуть за всім ще ретельніше і якщо буде необхідність розлучити малюків з батьками – це обов’язково зроблять і виходжуватимуть їх самотужки», – писала «ВП».

ЗІК телефоном зв’язався з директором Рівненського зоопарку Олегом Павлюком, аби отримати від нього чи його спеціалістів, які приїздили (за словами Гончарова) до Луцька, висновок про смерть новонароджених тварин. Наш дзвінок дуже здивував Олега Павлюка.

«До нас ніхто не звертався, про загибель левенят ніхто не повідомляв, з Рівного до Луцька наші спеціалісти не їздили, бо такого звернення не було», – ствердив він. Директор Рівненського зоопарку пригадав, що востаннє спеціалісти з сусіднього регіону були в обласному центрі Волині влітку 2009-го, коли знерухомлювали левицю, яку оглядали й перевели в інший вольєр.

Винних покарають?

Зрештою, своїми суперечливими заявами Гончаров увів в оману не лише журналістів, а й представників міської влади. Зокрема, заступник луцького мера Борис Сорока 16 березня зізнався, що до нього не надходила інформація про факти загибелі в зоопарку обласного центру лисиць та новонароджених левенят. Він у присутності власкора ЗІКу доручив заступникові начальника відділу екології муніципалітету Анатолію Гламазді терміново перевірити цю інформацію на місці.

За словами Сороки, висновки щодо директора звіринця Володимира Гончарова будуть робити пізніше. У разі підтвердження інформації загибелі тварин у зоокуточку проведуть усі потрібні експертизи.

«Якщо з’ясуємо, що левенята загинули з вини керівництва зоопарку, то стосовно Гончарова вживатимуть дисциплінарні або ж адміністративні заходи», – зазначив заступник луцького мера Борис Сорока.

Заступник начальника відділу екології Анатолій Гламазда зізнався, що фахівців Рівненського зоопарку у луцькому звіринці не застав.

«Я був на місці, говорив із зоотехніком і Гончаровим (директором КП «Центр дозвілля і відпочинку імені 900-річчя Луцька». – ЗІК), яка ситуація. Вони мені розказали, що запросили фахівців з Рівненського зоопарку, які були чи проїздом, чи якось так. Вони її (левицю. – ЗІК) присипили на п’ятнадцять хвилин чи на скільки треба, щоб подивитися, що з левеням. Воно вже було в неживому стані десь із добу», – розповів Анатолій Гламазда.

«Воно народилося живим. Зробили розтин і надали мені акт по цьому розтину. Левеня, що раніше народилося, було недоношене, і друге – відбулося механічне придушення», – додав він.

Щоправда, доволі цікаво виглядає і документ, про який згадав Анатолій Гламазда. У цьому акті (який є в розпорядженні ЗІКу) вказане лише прізвище фахівця, який робив розтин тіла левеняти. Однак у документі жодного слова ні про механізм присипляння левиці, ні про рівненських фахівців немає. Окрім того, за розтином спостерігали «експерти»: документ завірений секретарем і бухгалтером.

Опісля цього директорові зоокуточку довелося, вочевидь, шукати вихід із доволі делікатного становища. Він розповів депутатам, ветеринарам, санітарним лікарям під час перевірки, що до Рівненського зоопарку не зверталися через високі розцінки за послуги. Мовляв, присипляння левиці обійшлося би Луцькому зоопарку у кілька тисяч гривень. У цю суму входила оренда обладнання для присипляння тварини, доїзди спеціалістів. Депутат Луцькради Сергій Григоренко розповів інтернет-виданню «Волинські новини», що рушниця для присипляння тварин є в луцьких гицелів із «Луцькспецкомунтрансу». Проте присипляння левиці гицелями сприйнялося би негативно громадськістю. Особливо, якщо би про це «пронюхали» журналісти. Тому левицю, аби дістатися до новонародженого левеняти, просто перегнали в іншу клітку до лева. За словами Григоренка, під час перевірки депутати побачили, що тварини перебувають в хорошому стані.

Натомість дещо іншої думки луцькі ветеринари. Вони припускають, що лисиці в зоопарку загинули через отруєння. Про це в коментарі ЗІКу розповів епізоотолог Луцької міської лікарні ветеринарної медицини Олександр Дем’яник. За його словами, до установи надійшли проби для проведення аналізів. За попередніми висновками аналізів ветеринарної лабораторії, лисиці загинули у луцькому зоокуточку через отруєння. Щоправда, чим вони отруїлися, встановити наразі не вдалося.

Однак фахівці ще чекають результатів бактеріологічних аналізів, – зазначив Олександр Дем’яник.

Зрештою, дуже критичний телесюжет про умови утримання тварин у луцькому зоокуточку підготувала телекомпанія «Аверс».

За зоокуточок береться прокуратура

Як наслідок – прокуратура Луцька готується провести перевірку, в яких умовах у зоокуточку обласного центру утримуються тварини. Заступник прокурора Луцька, молодший радник юстиції Олег Юрченко зізнався, що бачив цей сюжет на місцевому телебаченні. Тож правоохоронці планують провести перевірку, як утримуються тварини у звіринці, чи дотримуються при цьому норми та вимоги законодавства.

Натомість Луцький міський голова Богдан Шиба каже, що «прокуратура перевірить лише з точки зору закону. Їм треба залучати якогось експерта».

«Але цього року ми маємо зробити статус зоопарку, адже він його зараз не має. Вже подали всі потрібні документи в Міністерство екології. Міська рада прийняла рішення про додаткове виділення землі зоопарку, бо там є вимога, щоб була певна площа. Тільки тоді він буде чогось вартувати і можна буде якось його перевірити. А зараз він має статус напіваматорського. І тому, навіть якщо прокуратура знайде якісь там порушення закону, то важко буде когось притягнути до відповідальності. То, як у парку колективне підприємство. Воно скільки років займалося в парку, нічого там не зробило нормального – тільки пилораму поставило і дерло гроші, а скільки апломбу», – зазначив Богдан Шиба.

За його словами, на підставі результатів перевірки прокуратури в мерії будуть робити висновки. «Але, найголовніше, я знаю: щоб був порядок, треба, щоб зоопарк отримав статус. Тоді будуть відповідальні особи, тоді буде кожен боятися відповідальності. А зараз – це лише «аматорський клуб», – зазначив Шиба.

Водночас він запевнив, що доручив провести перевірку і силами міських чиновників: «Ми спочатку спробуємо перевірити, як ви кажете, «не на камеру», щоб переконатися, як воно там є насправді. Хоча зараз говорити, що там є всі умови, теж не можна, адже зима була складна, і напевно не всім тваринам могли забезпечити належний температурний режим. Зоопарк має своє підсобне господарство, але не має достатньо коштів, щоб купувати достатньо м’яса. Тому, якщо будуть ставитися якісь серйозні вимоги з приводу якості й кількості м’яса, то звичайно, що пан Гончаров відразу покаже довідку, що необхідних грошей для того немає».

Натомість дещо іншої думки в Державній екологічній інспекції у Волинській області. Її очільник Олег Кіндер підтвердив ЗІКу, що екологи готуються інспектувати звіринець: «Однозначно, що буде проведено перевірку. І визначення, чи це є зоопарк, чи це є зоокуточок, чи як можна по-іншому назвати ту структуру комунального підприємства, дає законодавство і власник господарства. Якщо це зоопарк – то повинне бути положення про зоопарк, статус зоопарку, статус юридичної особи».

«Закон України «Про тваринний світ» не відрізняє утримання тварин в частині, чи це є зоопарк, чи це – зоокуточок, чи інша структура, адже утримання тварин несе за собою відповідальність і дозвіл на утримання. Це ліцензія та інше. Різниці немає, а дотримання чинного законодавства однозначно повинне бути. І насамперед відповідає за це той, хто є засновником», – наголосив він.

Тобто, за великим рахунком, відповідати повинні у мерії Луцька і, очевидно, міський голова Богдан Шиба, – каже Кіндер.

Він розповів: «Перевірку проведуть і відповідне прореагують. Інспектування зроблять, повірте мені, на високому професійному рівні і будуть підготовлені приписи, протоколи та акти. Тож реагування міської влади на них має бути однозначно. І, в принципі, насамперед не так виконання приписів, як дотримання вимог Закону України «Про тваринний світ».

«Дах» для директора

Це тільки кілька штрихів до того, як живуть у луцькому зоокуточку брати наші менші. І як ними опікуються люди, які за це отримують гроші. Очевидно, що для перевіряльників у зоокуточку роботи – непочатий край. Головне, щоб перевірки проводилися не «для галочки».

Зрештою, відповідно до п. 4. 3. 2 Статуту комунального підприємства «Центр дозвілля і відпочинку імені 900-річчя Луцька», його директор «несе персональну відповідальність перед Засновником (Луцькою міською радою. – ЗІК), уповноваженим ним органом і трудовим колективом працівників за діяльність підприємства». Водночас директор КП, як зазначається у п. 4.1 Статуту, «призначається на посаду та звільняється з посади розпорядженням Луцького міського голови на контрактній основі».

Але ЗІКу ще відомо, що один із заступників луцького міського голови у часи різних НП неодноразово не міг застати директора звіринця на робочому місці. Проте реакції на це хоча б у вигляді догани чи попередження не було. Цікаво, чому?

Новини Луцька от Mobus.com
Написать комментарий

Теги:         

Комментариев - 0  
Запросить другое изображение
Новости партнеров
Загрузка...
Загрузка...
Новости партнеров
Лента новостей
Авто
Mitsubishi построила "пригородный" электрокар
14.02 08:08 Просмотров7965 Комментариев0
Японцы из Nissan обновят суперкар Nissan GT-R
05.11 12:16 Просмотров6271 Комментариев5
Дизель по 10. Почему растут цены на заправках
16.10 09:45 Просмотров11472 Комментариев12
Конференции
Статей в данной категории не найдено.
Финансы
МВФ выдаст Украине новый кредит при условии сокращения дефицита госбюджета-2013
19.05 14:54
Эксперты рассказали, как повлияет на Украину кипрский "налог на депозиты"
20.03 22:31
Небольшие банки серьезно нарастили депозитные портфели
14.02 08:25
Голосование
ЗаключениеТимошенко это
 
Политические репрессии
  62% (122)
Справедливое наказание
  38% (74)
В этот день
France 1900г.  Родился Фредерик Жолио-Кюри (1900 - 14.8.1958), французский физик, Нобелевский лауреат 1935.
Ukraine 1930г.  Родилась Лина Костенко, украинская поэтесса.  
Свобода слова
Организация: авторинок Мотор
Тернопольская область
Организация: Клуб "Меридиан"
Харьковская область
 

Загрузка...

Знакомства

Загрузка

Новости КИНО и ТВ

Загрузка...
Загрузка...

О нас Контакты Реклама на сайте Партнерам Пресс-релизы Архив Гражданская журналистика Статьи партнёров Новости партнеров
Rambler's Top100 Яндекс цитирования