Реклама на сайте Реклама на сайте Добавить в избранное Добавить в избранное
Шрифт Мелкий шрифт Средний шрифт Крупный шрифт
Главная / Регионы / Новости Винницы
У Вінниці підземні поштовхи можуть сягати семи балів
Фото: "20 хвилин"

У Вінниці підземні поштовхи можуть сягати семи балів


пятница, 12.03.2010 16:27 Просмотров1288Комментариев0

Вітчизняні сейсмологи не прогнозують руйнування будівель у результаті можливого землетрусу в Румунії. Раніше наслідки землетрусу вінничани відчували двічі - у 1977 та 1986 роках. Сила поштовхів становила до п’яти балів за шкалою Ріхтера, пише "20 хвилин"

Вінниця може постраждати від наслідків можливого землетрусу. Про це повідомляють румунські сейсмологи. Вітчизняні ж заспокоюють. Ми - в сейсмічно безпечній зоні.

Вінничани пам’ятають землетрус

Перший раз вінничани відчули поштовхи землетрусу у 1977 році. Тоді Вінницю «трухануло» на чотири бали за шкалою Ріхтера. Це були наслідки землетрусу у сейсмічно-небезпечній зоні Вранча у Румунії.

Побоюючись за життя, багато хто з вінничан навіть покинув оселю.

- Землетрус 1977 року пам’ятаю добре. Це було на початку березня, пізнього вечора. У той час по телевізору транслювалися міжнародні змагання з фігурного катання, - розповідає Валентина Косовська. – Тоді багато хто залишив будинки і в розгубленості вийшли на вулицю. Не було ніякої інформації про те, що відбувається.

Другий раз Вінницю трусило від румунського землетрусу в 1986 році. Це було влітку між другою і третьою годиною ночі. Під час поштовхів у Вінниці тоді ніхто не постраждав. Не було і зруйнованих будинків.

Румуни попереджають

За силою новий землетрус в «зоні Вранча» буде потужніший, ніж у 1977, тоді в Бухаресті загинули 15 тисяч людей.

- Епіцентр буде глибоко в землі, і чим глибше - тим потужнішим буде землетрус. Відчують його навіть у Москві, - каже директор Румунського інституту фізики землі Георге Мермуряну.

Небезпека для України криється в її грунті. Магнітуда в шість балів на кордоні з Румунією може вилитися у вісім-дев’ять балів за дванадцятибальною шкалою, майже як на Гаїті.

Прогнози на майбутнє

Найближчими днями у Румунії прогнозують землетрус потужністю дев’ять балів, а отже і Україну може добре «трусонути».

Заступник директора Інституту геофізики Національної академії наук України Олександр Кендзера уточнив спеціально для «20 хвилин», що румунські фахівці говорили про максимальні значення землетрусів у районі Вранча і ймовірних наслідках для сусідів.

- До того ж передбачити точну дату катаклізму нереально. Будь-які прогнози робляться тільки за зміни стану навколишнього середовища. Хоча і вони у 99 випадках зі 100 не справджуються, - розповідає Олександр Кендзера.

За його словами, у разі виникнення епіцентру землетрусу у районі Вранча він виллється у Вінниці та Центральній Україні у поштовхи потужністю шість-сім балів.

- Але ймовірність таких поштовхів дуже незначна. Раз на п’ять тисяч років, - говорить Олександр Кензера.

- Якщо прогнози румунів справдяться і в епіцентрі «зони Вранча» сила поштовхів сягне 8–9 балів, то в Україні найбільше постраждає Одещина, – каже завідувач відділу сейсмічності Карпатського регіону Інституту геофізики НАН України Сергій Вербицький. - Там землетрус може оцінюватися у сім балів.

Можливі наслідки

Будівлі можуть покритися дрібними тріщинами. Інше питання: що буде з аварійними будівлями. Тут сила землетрусу взагалі ні до чого, оскільки такі будинки ризикують обвалитися і від вантажівки, що проїхала повз.

На сьогодні будівельні норми України передбачають, що в регіонах, де сейсмічна активність становить шість балів, споруди мають витримувати коливання силою сім балів. Отже, безпека людей залежить лише від совісті будівельних організацій і якості їх робіт.

У головному управлінні з надзвичайних ситуації та захисту населення запевнили, що місту Вінниці та області нічого не загрожує, оскільки воно розміщене у сейсмічно благополучній зоні і, отже, серйозних руйнувань очікувати не варто.

- Взагалі, ми ніколи не відпрацьовували заходів щодо ліквідації наслідків землетрусу та захисту населення від можливості такої аварії, - каже відповідальний за зв’язки з громадськістю управління В’ячеслав Бойко. - І перевірку будівель на стійкість до землетрусів ми не проводимо.

Довідка

В останні 250 років землетруси в Центральній Україні були зафіксовані в 1790, 1793, 1802, 1829, 1838, 1908, 1940, 1977, 1986, 1990, 2004 роках. Сила поштовхів становила три-п’ять балів за шкалою Ріхтера.

Новости Винницы от Mobus.com
Написать комментарий

Теги:            

Комментариев - 0  
Запросить другое изображение
Новости партнеров
Загрузка...
Загрузка...
Новости партнеров
Лента новостей
Авто
Mitsubishi построила "пригородный" электрокар
14.02 08:08 Просмотров7965 Комментариев0
Японцы из Nissan обновят суперкар Nissan GT-R
05.11 12:16 Просмотров6271 Комментариев5
Дизель по 10. Почему растут цены на заправках
16.10 09:45 Просмотров11472 Комментариев12
Конференции
Статей в данной категории не найдено.
Финансы
МВФ выдаст Украине новый кредит при условии сокращения дефицита госбюджета-2013
19.05 14:54
Эксперты рассказали, как повлияет на Украину кипрский "налог на депозиты"
20.03 22:31
Небольшие банки серьезно нарастили депозитные портфели
14.02 08:25
Голосование
ЗаключениеТимошенко это
 
Политические репрессии
  62% (122)
Справедливое наказание
  38% (74)
В этот день
Ukraine 1894г.  Родился Константин Константинович Хренов, украинский учёный, специалист в области электросварки, член-корреспондент АН СССР, академик АН Украины (умер в 1984 году).
Католический Пепельная среда 
Свобода слова
Организация: Супермаркет "Эпицентр"
Киев
Организация: "Укртелеком"
Одесская область
 

Загрузка...

Знакомства

Загрузка

Новости КИНО и ТВ

Загрузка...
Загрузка...

О нас Контакты Реклама на сайте Партнерам Пресс-релизы Архив Гражданская журналистика Статьи партнёров Новости партнеров
Rambler's Top100 Яндекс цитирования