Реклама на сайте Реклама на сайте Добавить в избранное Добавить в избранное
Шрифт Мелкий шрифт Средний шрифт Крупный шрифт
Главная / Регионы / Новини Ужгорода
Ужгород на 17 місці по забрудненню серед міст України
Фото: geniusmaster.name

Ужгород на 17 місці по забрудненню серед міст України


пятница, 27.11.2009 16:59 Просмотров768Комментариев0

Як відомо з повітрям до наших легень потрапляє не тільки кисень, а й речовини, які можуть бути не настільки корисними. Це пил, бруд, вихлопні гази, дим. Перелік може бути довгим. Але чим саме дихає Закарпаття, розповіли на конференції начальник лабораторії спостережень за забрудненням атмосферного повітря Закарпатського ЦГМ Василь Юрійович Лобко та президент регіонального молодіжного екологічного обєднання "Екосфера" Оксана Станкевич, пише Закарпаття Онлайн.

Якщо хтось каже, що Закарпаття, в тому числі Ужгород є екологічно сприятливими регіонами, то в мене відразу виникає питання: звідки така інформація? За нашими даними обласний центр на сьогоднішній день займає 17 місце по забрудненню серед 53 міст України, де ведуться аналогічні спостереження, - заявляє Василь Лобко. - Можу запевнити, що ці дані достовірні. В нашому місті є два базові пости, де ведуться регулярні спостереження екологічної ситуації. Перший знаходиться у адміністративно житловому районі. Це біля шістнадцятиповерхівки. Другий - біля видавництва "Закарпаття". Працюємо строго  за методиками проведення аналізів. Може виникнути питання, чому тільки два пости. По-перше, це дорого. А по-друге, згідно з методикою, за якою ми працюємо, у містах з населенням до 150 тисяч має бути 2-3 пости. І сама наша лабораторія працює  за діючими законами. Лабораторія акредитована, атестована, тут працюють всі фахівці з вищою освітою. Спостереження проводяться щоденно, крім вихідних і святкових днів. Бо в ці дні на дорогах менше скупчення машин, не працюють підприємства. Проби експертизи відбираємо 4 рази на добу завжди в один і той самий час. Хімічними методами визначаємо кількість забруднюючих речовин та їх величину в атмосферному повітрі.  Найбільш поширеними забруднювачами є вуглекислий газ, диоксид азоту, пил, оксид азоту. Спочатку ми збираємо інформацію про стан забруднення, потім передаємо її у міськвиконком.

Звичайно, управління екології, санепідемстанції, МНС зобов'язані реагувати на зміни і вживати заходів у разі виникнення загрози з гранично допустимою концентрацією. Також за ініціативи міськвиконкому торік було проведено громадське слухання на тему "Екологічна ситуація в місті Ужгород". Хочу зазначити, що ми ведемо спостереження за 16 видами забруднюючих речовин в повітрі.   Як ми вже зазначали, найнебезпечнішими є формальдегід, диоксид азоту, вуглекислий газ, пил, оксид азоту, бензопирен. За критерій береться ГДК (гранично допустима концентрація) та межа, яка встановлюється медиками. Їх дія на організм людини до ГДК - нормальна, але її перевищення може призвести до різноманітних небезпечних захворювань.

За останні роки у нас спостерігається  велика забрудненість формальдегідом (у 4-5 разів перевищення), оксид азоту перевищує  ГДК у 2-3 рази, оксид азоту на межі з ГДК, а за ним і пил. Основним джерелом забруднення повітря, на думку фахівців, є автотранспорт. І це не тільки в нас, а по всіх містах України. Автомобілі без фільтрів - це головний забруднювач атмосфери. Спеціалісти, з якими ми співпрацюємо зазначили, що найбільш негативно впливають на атмосферу ті авто, які їздять на газо-метані. Оскільки він викидає в атмосферу майже 50% цього формальдегіду, який є дуже небезпечний для здоровя. Фахівці  запропонували встановити контроль за роботою каталізаторів. Якби ще була юридична підтримка з боку держави. На сьогодні не тільки старі, а й нові автівки не мають такого каталізатора. Але пил - це також наша проблема. Це також і енергетична промисловість, нафтохімічна, деревообробна, виробництво будівельних матеріалів. А також впливають метеорологічні умови. Майже 70% днів у році в нашому краї - безвітряні. Від цього і слабке перемішування повітря.

Також, щодо найбільш забрудненої частини дня - це перша половина. Причиною цього є осілий за ніч пил та активний викид вихлопних газів нашого транспорту. Що ж робити в такому випадку? По-перше, нам потрібне озеленення міста, а особливо газонів. Головним джерелом є відкритий грунт.

Оксана Ігорівна, в свою чергу запропонувала ще один шлях боротьби із забрудненням:

На міські маршрутки, які їздять на метані потрібно обов'язково ставити каталізатори. За цим повинні слідкувати як державні органи, так і екологічні служби. Державана екологічна інспекція має право  тільки контролювати викиди труб в атмосфері. В Україні немає нормальної моніторингової системи щодо екологічної ситуації. Ми починали працювати над цим питанням ще при Погорєлові, але значних змін не побачили. Саме в той час Віктор Погорєлов за бюджетні кошти закупив вживані автобуси ПАЗ, які переобладнали на газ. Ці "суперсучасні" автобуси, які рухалися зі швидкістю 18 км. за годину і стали найбільшими забруднювачами ужгородського повітря формальдегідом. Станом на сьогодні  міська влада поступово модернізує пасажирський автопарк, надає ліцензії тим перевізникам, які  здатні забезпечити належний рівень послуг. Однак, щодо наявності каталізаторів в авто, то цим насамперед мала би займатися ДАІ, як це робиться в Польщі. Це ж стосується техогляду. Фактично ця структура в першу чергу і несе відповідальність за стан із забрудненням атмосфери у містах.

В свою чергу Василь Лобко зазначив, що позитивним для зменшення шкідливих викидів в повітря стало відкриття для руху автотранспорту вулиці Фединця, а також нові дорожні розв'язки завдяки яким з центру міста знімається транспортне навантаження, а відтак і небезпечний вплив на навколишнє середовище.

Також гострою в нашому регіоні та країні загалом є проблема спалювання листя. Цей процес є дуже шкідливий. В першу чергу отруюється той хто спалює листя, вдихаючи всю таблицю Мендєлєєва. І тут необхідно проводити роз'яснювальну роботу серед населення.   Але, як підкреслила Оксана Станкевич значні кошти закладені на це в бюджет Закарпатської області витрачаються нераціонально. Розяснювальна робота з населенням краю практично не проводиться, замість цього державне управління охорони навколишнього природного середовища в Закарпатській області під керівництвом Андрія Погорєлова займається самопіаром   друкуючи за державні кошти  рекламні календарі з своєю назвою. До речі, вартість тільки одного такого календарика становить 75 гривень.

Новини Ужгорода от Mobus.com
Написать комментарий

Теги:         

Комментариев - 0  
Запросить другое изображение
Новости партнеров
Новости партнеров
Лента новостей
Авто
Mitsubishi построила "пригородный" электрокар
14.02 08:08 Просмотров7965 Комментариев0
Японцы из Nissan обновят суперкар Nissan GT-R
05.11 12:16 Просмотров6271 Комментариев5
Дизель по 10. Почему растут цены на заправках
16.10 09:45 Просмотров11472 Комментариев12
Конференции
Статей в данной категории не найдено.
Финансы
МВФ выдаст Украине новый кредит при условии сокращения дефицита госбюджета-2013
19.05 14:54
Эксперты рассказали, как повлияет на Украину кипрский "налог на депозиты"
20.03 22:31
Небольшие банки серьезно нарастили депозитные портфели
14.02 08:25
Голосование
ЗаключениеТимошенко это
 
Политические репрессии
  62% (122)
Справедливое наказание
  38% (74)
В этот день
Ukraine 1917г.  Лидер большевиков Донбасса Артем в Харькове заявил о разрыве с Временным правительством и создании в Донбассе собственной власти. 
USA День Гражданства (Конституции) США  
Свобода слова
Организация: Супермаркет "Восторг"
Харьковская область
Организация: "Спецвузавтоматика"
Харьковская область
 

Загрузка...

Знакомства

Загрузка

Новости КИНО и ТВ

Загрузка...
Загрузка...

О нас Контакты Реклама на сайте Партнерам Пресс-релизы Архив Гражданская журналистика Статьи партнёров Новости партнеров
Rambler's Top100 Яндекс цитирования