Реклама на сайте Реклама на сайте Добавить в избранное Добавить в избранное
Шрифт Мелкий шрифт Средний шрифт Крупный шрифт
Главная / Регионы / Новини Тернополя
Тернопіль може позбутися сміттєвої проблеми
Фото: Тернопільська облдержадміністрація

Тернопіль може позбутися сміттєвої проблеми


среда, 17.03.2010 15:40 Просмотров580Комментариев0

У Тернопільській мерії регіональний представник ТОВ «Грін-Енерджі-Юкрейн» Володимир Кам’янецький репрезентував проект з утилізації твердих побутових відходів, розроблений американськими спеціалістами. Про це повідомили 17 березня ЗІКу у прес-службі Тернопільської міської ради.
Володимир Кам’янецький розповів, що пропонована технологія з використанням спеціальної установки «Біосфера» дозволяє переробляти 95 % ТПВ на так звану зелену електроенергію, яка не передбачає жодних викидів в атмосферу і шкідливих відходів у навколишнє середовище.

За словами регіонального представника, на першому етапі функціонування заводу відбувається сортування сміття, подрібнення та утворення гранул (залишком є лише вода). На другому етапі гранули спрямовують в установку «Біосфера» для виробництва зеленої електроенергії. Установка працює на основі методу високотемпературного піролізу (великого стиснення гранул відходів, що спричиняє високу температуру з наступним виділенням енергії, яка приводить в рух турбіну, а відтак утворюється зелена електроенергія).

Понад 30 сміттєпереробних заводів такого типу працюють по всьому світу, наголосив Володимир Кам’янецький. Тернополю компанія пропонує 100-відсоткову інвестицію у розмірі 200 млн грн (вартість однієї установки «Біосфера»). Це своєрідне «меценатство» обумовлене тим, що, по-перше, кошти, вкладені у проект, повертають фонди Клінтона та Кіотського протоколу, по-друге, компанія зможе, згідно з чинним законодавством, отримувати доходи від реалізації зеленої електроенергії.

Спорудження заводу потребує земельної ділянки загальною площею близько 5 га, яку компанія згідна орендувати. Відтак, розглядають територію комбайнового заводу (вул. Лук’яновича, промислова зона). Наразі триває відповідна екологічна експертиза.

Ще однією умовою є гарантування містом відповідного обсягу побутових відходів. Потужність однієї установки «Біосфера» – 50 тисяч тонн на рік. Тернопіль за цей період продукує близько 100 тис. тонн.

За словами міського голови Тернополя Романа Заставного, реалізація такого проекту не лише дозволить переробляти сміття шляхом абсолютно екологічно чистої технології, а й створюватиме привабливий інвестиційний мікроклімат для комбайнового заводу. Цьому сприятиме, зокрема, наявність дешевої електроенергії, яку можна буде використовувати для забезпечення функціонування міської інфраструктури – від відпочинкових зон до парників.

Також мер наголосив, що за умови впровадження проекту тариф на вивезення сміття для населення, найімовірніше, не зміниться.

Усі рішення щодо спорудження сміттєпереробного заводу у м. Тернополі прийматиме сесія міськради.

Новини Тернополя от Mobus.com
Написать комментарий

Теги:         

Комментариев - 0  
Запросить другое изображение
Новости партнеров
Новости партнеров
Лента новостей
Авто
Mitsubishi построила "пригородный" электрокар
14.02 08:08 Просмотров7965 Комментариев0
Японцы из Nissan обновят суперкар Nissan GT-R
05.11 12:16 Просмотров6271 Комментариев5
Дизель по 10. Почему растут цены на заправках
16.10 09:45 Просмотров11472 Комментариев12
Конференции
Статей в данной категории не найдено.
Финансы
МВФ выдаст Украине новый кредит при условии сокращения дефицита госбюджета-2013
19.05 14:54
Эксперты рассказали, как повлияет на Украину кипрский "налог на депозиты"
20.03 22:31
Небольшие банки серьезно нарастили депозитные портфели
14.02 08:25
Голосование
ЗаключениеТимошенко это
 
Политические репрессии
  62% (122)
Справедливое наказание
  38% (74)
В этот день
Международный Международный день поддержки жертв преступлений 
Православные Священномученик Панкратий, епископ Тавроменийский 
Свобода слова
Организация: Супермаркет "АТБ"
Запорожская область
Организация: Beko
Винницкая область
 

Загрузка...

Знакомства

Загрузка

Новости КИНО и ТВ

Загрузка...
Загрузка...

О нас Контакты Реклама на сайте Партнерам Пресс-релизы Архив Гражданская журналистика Статьи партнёров Новости партнеров
Rambler's Top100 Яндекс цитирования