Реклама на сайте Реклама на сайте Добавить в избранное Добавить в избранное
Шрифт Мелкий шрифт Средний шрифт Крупный шрифт
Главная / Регионы / Новости Сум
Пункти тестування розміщуватимуться не у школах, а у вишах
Фото: infocom.uz

Пункти тестування розміщуватимуться не у школах, а у вишах


четверг, 15.04.2010 11:43 Просмотров127Комментариев1

Про особливості цьогорічного проведення зовнішнього незалежного оцінювання та вступної кампанії до вищих навчальних закладів на Сумщині розповіла у «прямому ефірі» ОДТРК начальник управління освіти і науки Любов Пшенична, .

Скільки бажаючих зареєструвалося для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні у цьому році?

У поточному році для участі у тестуванні зареєструвались близько 11 тисяч осіб. Ця кількість майже не змінилася у порівнянні з минулим роком. Термін реєстрації було продовжено на 8 днів. І приємно відзначити, що лише 40 осіб виявили бажання зареєструватися в цей період. Це свідчить про те, що робота, проведена управлінням освіти, інститутом післядипломної освіти, навчальними закладами, засобами масової інформації, дала свої позитивні результати, повідомляє Сотня.

Які дані щодо структури бажаючих взяти участь у тестуванні та обраних ними предметів?

У цьому році маємо близько 9 тисяч випускників шкіл, з них зареєструвалося 8 тисяч осіб. 3 тисячі – це випускники минулих років та випускники професійно-технічних навчальних закладів та закладів І-ІІІ рівнів акредитації.

Якщо говорити про структуру обраних предметів, то українська мова і література є обов’язковою. Також у сертифікаті кожного абітурієнта має бути один з двох обов’язкових предметів – історія України або математика. За «обираністю» предметів математика стоїть на другому місці, на третьому – історія України. Значна кількість учнів зареєструвалися на біологію.

Варто зазначити, що кількість предметів з яких можна складати тести – обмежена. Їх має бути не більше п’яти.

Які зміни відбулися при вступі до вищих навчальних закладів?

Вступ за сертифікатом є позитивним моментом, бо кожен випускник знає свої можливості та рівень підготовки. Проте на сьогоднішній день у зв’язку зі зміною керівництва Міністерства освіти та науки запроваджуються нововведення щодо вступної кампанії. Зміни стосуються зовнішнього незалежного оцінювання та вступної кампанії до вищих навчальних закладів.

У зовнішньому незалежному оцінюванні відбулися зміни у можливості вибору мови. Кожен випускник міг вибрати ту мову нацменшини, якою бажав відповідати на завдання. Міністерством окреслено шість таких мов.

Вперше цьогоріч при вступі враховуватиметься середній бал атестата. Також абітурієнти, що мають бажання вступити на вечірню чи заочну форму навчання, та, які отримали атестат до 2007 року мають змогу вступати до вищих навчальних закладів за результатами іспитів.

Особи, що є інвалідами 1-2 групи з дитинства, військовослужбовці, що повернулися з лав армії і не мали змоги зареєструватись з якихось причин, мають право вступати до вищих навчальних закладів також за результатами іспитів. Цього року при вступі до вищого навчального закладу приймаються сертифікати минулих років.

Нововведенням є також обмеження у кількості вузів, куди можна подавати документи – до п’яти та не більше ніж на три спеціальності у кожному навчальному закладі.

Чи розпочалося вже формування мережі пунктів тестування?

У цьому році ми відійшли від минулорічної практики, і пункти тестування будуть в основному розміщені не у школах, а у вищих навчальних закладах.

Пункти проходження тестування формуються з урахуванням протяжності області та транспортного сполучення. Так вже визначено місце розташування пунктів по регіонах області. Північ – це місто Шостка, схід – Конотоп, південь – Ромни та Суми. Центри обиралися з практичних цілей, куди буде найлегше добиратися. Також ми звернулись до вищих та професійно-технічних навчальних закладів з проханням надати місця у гуртожитках для абітурієнтів з віддалених населених пунктів. Є відповідне розпорядження голови облдержадміністрації щодо організації підвозу дітей до пунктів тестування.

Чи вплинули вимушені канікули в учнів у зв’язку з карантином на процес проходження шкільної програми?

Програма одинадцятого класу розрахована на те, що більше часу виділяється для повторення. Тому нормативи буде виконано, а ось час на повторення буде дещо скорочено. Проте вимушені канікули не вплинуть на вже затвердженні дати проведення тестувань.

У які терміни відбуватиметься ЗНО?

У цьому році відбулися зміни щодо термінів проведення тестування. Починається зовнішнє незалежне оцінювання знань з 2 червня. Сесія з української мови та літератури триватиме протягом трьох днів – 2-4 червня. Всі інші предмети будуть складатися протягом одного дня. Весь процес триватиме до 23 червня.

Чи багато випускників скористалися можливістю пробного тестування?

13-15 березня було проведено пробне тестування з восьми предметів. Скористалися цією можливістю лише третина. Пробне тестування рідше проходять школярі, бо вони мають свіжіші знання, на відміну від випускників минулих років, професійно-технічних навчальних закладів тощо.

Новости Сум от Mobus.com
Написать комментарий

Теги:            

Комментариев - 1  
1 студен
Процитировать Процитировать
2010-04-15 14:32
с этими нововедениями достали уже....вот раньше все было понятно...а щас постоянно что то меняется....и зачем это только надо
Запросить другое изображение
Новости партнеров
Загрузка...
Загрузка...
Новости партнеров
Лента новостей
Авто
Mitsubishi построила "пригородный" электрокар
14.02 08:08 Просмотров7965 Комментариев0
Японцы из Nissan обновят суперкар Nissan GT-R
05.11 12:16 Просмотров6271 Комментариев5
Дизель по 10. Почему растут цены на заправках
16.10 09:45 Просмотров11472 Комментариев12
Конференции
Статей в данной категории не найдено.
Финансы
МВФ выдаст Украине новый кредит при условии сокращения дефицита госбюджета-2013
19.05 14:54
Эксперты рассказали, как повлияет на Украину кипрский "налог на депозиты"
20.03 22:31
Небольшие банки серьезно нарастили депозитные портфели
14.02 08:25
Голосование
ЗаключениеТимошенко это
 
Политические репрессии
  62% (122)
Справедливое наказание
  38% (74)
В этот день
USA 1942г.  Родилась Барбра Стрейзанд, известная американская актриса и певица.
Ukraine 1949г.  В Киеве открыт литературно-художественный музей Тараса Шевченко.
Свобода слова
Организация: Райффайзен Банк Аваль
Донецкая область
Организация: Страховая компания "Про100-Страхование"
Киев
 

Загрузка...

Знакомства

Загрузка

Новости КИНО и ТВ

Загрузка...
Загрузка...

О нас Контакты Реклама на сайте Партнерам Пресс-релизы Архив Гражданская журналистика Статьи партнёров Новости партнеров
Rambler's Top100 Яндекс цитирования