Реклама на сайте Реклама на сайте Добавить в избранное Добавить в избранное
Шрифт Мелкий шрифт Средний шрифт Крупный шрифт
Главная / Регионы / Новини Рівного
У рівненському хлібі немає ГМО
Фото: Тернопільська ОДА

У рівненському хлібі немає ГМО


понедельник, 19.04.2010 11:30 Просмотров472Комментариев1

Скарги волинян, що у хлібі рівненського виробництва присутні ГМО, не підтвердилися. Про це у коментарі ЗІКу 19 квітня розповів начальник облуправління у справах захисту прав споживачів Геннадій Кожевніков.

Відповідно до нинішнього законодавства, якщо є вміст ГМО понад 0,9%, значить, обов’язково має бути маркування. «Якщо ж у продукції ГМО нема, або ж воно є, то це має бути підтверджене чимось. Ми приймаємо на підтвердження копії протоколів випробувань виробників або постачальників. Також – інформацію про лабораторні дослідження з «мокрою» печаткою про те, що в такій лабораторії проводилося дослідження на відсутність ГМО», – розповів Кожевніков.

Він додав: «Це потрібне не для нас, а для споживачів. Споживач має право знати і звернутися до менеджера: представте, будь ласка, інформацію, що тут відсутнє ГМО. Те, що там на товарі написано «Без ГМО» – це не все. Це має бути підтверджено документально, адже так можна написати все, що завгодно. До 1 липня дозволено наносити відповідним шрифтом, маркером, навіть від руки, але далі має бути чітко. Тобто до 1 липня дозволено використовувати продукцію, яка була випущена без цих вимог, які набрали чинності 1 січня».

«На жаль, Верховна Рада не підтримала зміни до закону «Про якість і безпечність харчових продуктів», де було чітко зазначено перелік продукції, де не потрібне маркування про наявність ГМО. Адже якщо слідкувати за логікою цього процесу, то в світі тринадцять культур – пшениця, рис, кукурудза, папайя, сливи, картопля, помідори, соя – із умістом ГМО можуть бути. Отже, якщо ці фрукти, овочі, зернові є складовими, то, відповідно, і ці продукти мали би перевірятися на вміст ГМО. Чому Верховна Рада відхилила – не знаю, проголосувала більшість. Тому прийдеться маркувати всю продукцію, адже такий закон. А відсутність інформації тягне за собою 30% штрафних санкцій від вартості продукції», – каже начальник обласного управління у справах захисту прав споживачів.

Геннадій Кожевніков: «На Волині – єдина лабораторія на Західній Україні (підпорядкована Держстандартметрології, – ЗІК), яка фіксує вміст ГМО. І зараз, за моєю інформацією, такі лабораторії будуть по лінії ветеринарної медицини за гроші Євросоюзу. У нас від волинян було кілька скарг на хліб «Рум’янець» рівненського виробництва. Відповідно, в лабораторії проводили дослідження, але вміст ГМО не виявлено».

Новини Рівного от Mobus.com
Написать комментарий

Теги:            

Комментариев - 1  
1 ГМО
Процитировать Процитировать
2010-04-19 16:14
и что все так помешаны на этом ГМО....везде оно есть, и ни одна проверка вам правды не скажет....все покупается и все продается
Запросить другое изображение
Новости партнеров
Загрузка...
Загрузка...
Новости партнеров
Лента новостей
Авто
Mitsubishi построила "пригородный" электрокар
14.02 08:08 Просмотров7965 Комментариев0
Японцы из Nissan обновят суперкар Nissan GT-R
05.11 12:16 Просмотров6271 Комментариев5
Дизель по 10. Почему растут цены на заправках
16.10 09:45 Просмотров11472 Комментариев12
Конференции
Статей в данной категории не найдено.
Финансы
МВФ выдаст Украине новый кредит при условии сокращения дефицита госбюджета-2013
19.05 14:54
Эксперты рассказали, как повлияет на Украину кипрский "налог на депозиты"
20.03 22:31
Небольшие банки серьезно нарастили депозитные портфели
14.02 08:25
Голосование
ЗаключениеТимошенко это
 
Политические репрессии
  62% (122)
Справедливое наказание
  38% (74)
В этот день
England 1955г.  Родился Питер Кристоферсон (Слизи), английский музыкант. Участник экспериментального музыкального проекта Coil.
Ukraine 1932г.  Образована Харьковская область (Харьковщина).
Свобода слова
Организация: Клиника семейного врача "Медея"
Одесская область
Организация: Поликлиника №6
Харьковская область
 

Загрузка...

Знакомства

Загрузка

Новости КИНО и ТВ

Загрузка...
Загрузка...

О нас Контакты Реклама на сайте Партнерам Пресс-релизы Архив Гражданская журналистика Статьи партнёров Новости партнеров
Rambler's Top100 Яндекс цитирования