Реклама на сайте Реклама на сайте Добавить в избранное Добавить в избранное
Шрифт Мелкий шрифт Средний шрифт Крупный шрифт
Главная / Регионы / Новости Полтавы
У ліквідації ДП «Полтавнафтогазгеологія» винна Тимошенко (ВIДЕО)
Фото: Новини полтавщини.

У ліквідації ДП «Полтавнафтогазгеологія» винна Тимошенко (ВIДЕО)


четверг, 19.11.2009 09:29 Просмотров2616Комментариев1

«Хочу наголосити: держава викуповує газ в українських підприємств за ціною 190 грн. за тисячу кубометрів. У той же час у Росії купує його за ціною 430 доларів. Якщо заглянути у 2005 рік, то зрозуміло, що Юлія Тимошенко (прем’єр-міністр) планувала знищення ДП «Полтавнафтогазгеологія» шляхом банкрутства чи ліквідування», - сказав генеральний директор дочірнього підприємства НАК «Надра України» ДП «Полтавнафтогазгеологія» Геннадій Сікалов сьогодні на прес-конференції в ІА «Новини Полтавщини». За його словами, нині історія підприємства, яке проіснувало 73 роки, закінчується, пише Новини Полтавщини.

«Мабуть, ми з вами станемо свідками того, як це підприємство не тільки піде з історії, а й піде остаточно – разом з людьми – під повну ліквідацію», - сказав гендиректор ДП «Полтавнафтогазгеологія». Він також відзначив, що ситуацію, яка нині склалася у геологорозвідувальній галузі, інакше як крахом не назвеш. Цьому, переконаний Геннадій Сікалов, сприяє Уряд держави. «Сьогодні активними діями Прем’єр міністра України Тимошенко, її урядовців зокрема, прийняте рішення про ліквідацію ДП «Полтавнафтогазгеологія», повний розпродаж його активів і знищення в цілому. Підприємство відкрило більше 70% родовищ по території України. Це є факт нашої діяльності. Від спільної діяльності підприємство отримувало прибутки. Навіть ті нікчемні відсотки, які ми отримували – 20-30%, віддаючи інвесторам 80%, підприємство могло жити, розвиватися і платити заробітну плату працівникам, забезпечувати соціальними гарантіями», - розповів Геннадій Сікалов. Нині ж працівники ДП «Полтавнафтогазгеологія» вже майже рік без зарплати – немає коштів. Розмір заборгованості підприємства перед робітниками становить близько 10 млн. грн.

«Протягом 2007 та 2008 років ДП «Полтавнафтогазгеологія» було виведено з спільних діяльностей. НАК «Надра України» переписало на себе ті відсотки, які отримувала ДП «Полтавнафтогазгеологія», і фактично поставило підприємство на шлях знищення. Ці гроші пішли в кишені НАК «Надра України». Пішли вони інвесторам, які працюють за спільною діяльністю. Оскільки ці фірми у приватній формі власності, то гроші пішли до кишень їх власників, приватних підприємців, які працюють на родовищах, що належали ДП «Полтавнафтогазгеологія», - сказав гендиректор підприємства.

Він також відзначив, що ДП «Полтавнафтогазгеологія» за останні два роки втратило близько 600 млн. грн. «Втрата доходу протягом 2007-2008 років від реалізації газу спільною діяльністю тільки на Сахалінському родовищі склала 241 млн. 557 тис. грн. Втрата газоконденсату склала 150 млн. грн. Це тільки по Сахалінському родовищі. Сумарна втрата доходу за два останні роки – це близько 600 млн. грн.», - розповів Геннадій Сікалов.

Гендиректор підприємства відзначив, що крім втрати ліцензії на Сахалінську площу, яка оцінюється в 1 млрд. доларів, НАК «Надра України» весною цього року передала компанії «Укрнафтобуріння» інші спецдозволи. «За рахунок інформації, яка належала ДП «Полтавнафтогазгеологія» (розвідник родовища) у 2007 році, скориставшись довіреністю, виданою на ім’я головного геолога Людмили Панич, НАК «Надра України» переоформила цей спецдозвіл на себе. А у квітні 2009 року – надала погодження фактично на переоформлення спеціального дозволу на Сахалінську площу приватній компанії «Укрнафтобуріння».

Попрацювавши над документами, ми виявили цікавий факт: компанія, учасник спільної діяльності на Сахалінському родовищі, має нерозподіленого газу у обсязі 49 млн. кубометрів, який належить ДП «Полтавнафтогазгеологія», - сказав Геннадій Сікалов. Саме це, за його словами, і є ціною ліквідації ДП «Полтавнафтогазгеологія». «Якщо ми 49 млн. метрів кубічних газу перерахуємо у кошти, то отримаємо близько 100 млн. грн.», - відзначив гендиректор підприємства.

На прес-конференції Геннадій Сікалов відповів на питання користувачів сайту «Новини Полтавщини» та журналістів:

Матеріальне забезпечення ДП «Полтавнафтогазгеологія», наскільки мені відомо, нині у НАК «Надра України» на 150 млн. доларів. Скажіть, чи повернули вам ці матеріальні ресурси? Яким чином взагалі будуть погашатися 10 млн. грн. заборгованості по зарплаті перед працівниками підприємства?

Я хочу розпочати з того, коли було прийняте рішення Президентом України і Урядом про створення НАК «Надра України» з метою ефективного використання і приросту запасів. За часів існування цього монстра взагалі були відсутні фахівці своєї справи. Вони фактично знищили галузь у цілому.

На сьогодні, стілець, на якому я сиджу у компанії, комп’ютер, за яким працюю, належать НАК «Надра України». За 2008-2009 рік, шляхом списання матеріалів, нами втрачено майна на суму близько 100 млн. грн. Не дивлячись на наші неодноразові звернення до НАК «Надра України», до Міністерства, до Президента, нам не повернено жодної одиниці майна.

НАК «Надра України» вільно розпоряджається нашим майном (сьогодні ми маємо інформацію про те, що з бази виробничого обслуговування вже розпочався продаж товарів, які належать ДП «Полтавнафтогазгеологія»: продаються токарні та трубонарізні станки). Тому тема виплати заробітної плати працівникам компанії взагалі їх не цікавить.

Ці схеми, за якими у вашого підприємства забиралися родовища, хоча приблизно вписувалися у рамки законодавства, чи вони взагалі поза площиною Закону? Якщо це так, то хоча б у загальних рисах окресліть цю схему на якомусь конкретному прикладі.

Так, це дійсно шахрайський шлях. Приклад – спецдозволи на Сахалінське, Загорянське і Пирківське родовища. ДП «Полтавнафтогазгеологія» отримала необхідні погодження від місцевих органів влади. Зокрема, Харківської облради, Держгірпромнагляду, Екологічної інспекції; сплатило 1 млн. 180 тис. грн. за продовження терміну дії Сахалінського спецдозволу у 2007 році. ДП «Полтавнафтогазгеологія» виписала доручення на головного геолога. Геолог - їде до Києва. У неї забирають це доручення. І спецдозвіл переписується на НАК «Надра України». Потім НАК, сплачуючи 2 млн. грн. з бюджету на захист запасів, дає можливість скористатися цими грошима й інформацією, яка була у наявності тільки в НАК «Надра України» і ДП «Полтавнафтогазгеологія» (зокрема, НАК «Надра України» вилучила у нас цю документацію) компанії «Укрнафтобуріння» захистити запаси за кошти бюджету і стати одним з основних претендентів на власника Сахалінського родовище, яке оцінюється у суму від 1 до 4 млн. доларів.

Яка, на вашу думку, головна причина ліквідації підприємства?

Головна причина – це жадібність і корупція. Голова ліквідаційної комісії Василь Бойко мені сказав: отримай свою долю від дерибану і спокійно сиди, а ми все зробимо як потрібно. Я відповів – ні, такого не буде. Я був з підприємством і буду з підприємством.

Ліквідація підприємства, на скільки мені відомо, не можлива без погодження профспілки. Яка позиція профспілкового комітету?

Ще наприкінці 2008 року на конференції ДП «Полтавнафтогазгеологія» було прийняте рішення всіма структурними підрозділами і управлінням підприємства вийти з ЦК Геології і картографії, яка не виконувала завдань, поставлених саме перед профспілковими органами. На базі старої територіальної профспілки підприємства було створено власну профспілку працівників геології. Як член профспілки, можу сказати: нас ніхто не запитував і ніхто не просив провести консультації стосовно ліквідації підприємства, яке є, безумовно, незаконним.

У червні цього року ми написали чергове звернення до Президента стосовно того, що не існує порядку надання спеціальних дозволів на 2009 рік; підприємство не може відстоювати свої права, не може розвивати свою господарську діяльність внаслідок того, що відсутній порядок. Введення Кабміном порядку про надання спецдозволів - це є корупційна схема, бо на сьогодні існує Закон про нафту і газ, який передбачає порядок надання спецдозволів. Незважаючи на діючий Закон, Кабінет Міністрів щороку проводить зібрання і визначає порядок надання спецдозволів. Ми звернулися до Президента, який дав термін Уряду. На скільки я пам’ятаю, 19 липня було прийнято рішення про проведення ради національної безпеки і оборони стосовно ДП «Полтавнафтогазгеологія», зокрема, нашого питання. Але, на жаль, на це засідання ні Прем’єр, ні перший віце-прем’єр не прийшли. Просто проігнорували.

Проти вас порушили кримінальні справи за невиплату зарплат, незаконне звільнення робітників, за використання активів. Як просувається слідство? Розкажіть про останні судові процеси на підприємстві.

У нас близько 200 судових процесів йде. Юридична служба підприємства працює над поверненням дозволів, над поверненням майна, над змінами до статуту. Ми шукаємо можливість врегулювати ці питання. Мабуть, ліквідація підприємства і зручна тому, що лише стосовно спеціальних дозволів 6 позовів знаходиться в судах. Хочу зазначити, що в цьому році ми виграли у компанії «Укрнафтобуріння», яка претендує на Сахалінські родовища, у Верховному Суді.

1 липня ми стали свідками як заступник голови правління НАК «Надра України» приїхав і побив мене перед всім колективом. Пройшло 5 місяців, де кримінальна справа? - Немає. У той же час ми бачимо як у п’ятницю минулого тижня до підприємства вдерлося більше 20 працівників міліції на чолі зі слідчим прокуратури міста. Вони вилучили оригінали документів справ свердловин, оригінали статутних документів. Вони проводили обшук до 2 години ночі. Залякали людей. Приїхала швидка, бо в бухгалтера тиск був 250/140. «Швидка» простояла 20 хвилин, бо не випускали жінку, яку залякали. У заступника з економічної безпеки також піднявся тиск. Людина втрачала свідомість. А слідчий стояв над ними і відкрито посміхався. Що це за права у них такі, це за Конституцією?

Скажіть, будь ласка, чи маєте ви якусь підтримку у цій не легкій ситуації. Хто вам допомагає відстоювати свою позицію?

Хочу подякувати губернатору Валерію Асадчеву за його активну позицію. Нас також підтримують два радикально протилежні об'єднання. Це ВО «Свобода» і Комуністична партія України. У нас таке погане відношення до Уряду, бо вони хабарники, шахраї, злодії.

Чи підтримуєте ви стосунки з подібними підприємствами в інших областях? Вони теж у такій ситуації, чи проблема ДП «Полтавнафтогазгеологія» - єдина?

«Західгеологія», «Чернігівнафтогазгеологія», «Кримгеологія»... Вони у такому стані, як і ми. Але їх поки що не ліквідовують. Починають - з нас. Проте вони добре розуміють, що робиться. Тому вони з нами - на телефонному зв’язку і пропонують разом мітингувати і страйкувати. Ми поки відстоюватимемо підприємство у Полтаві. А потім разом з ними ми поїдемо до Кабінету міністрів України.

Новости Полтавы от Mobus.com
Написать комментарий

Теги:         

Комментариев - 1  
1 Hot N Cold
Процитировать Процитировать
2009-11-27 09:25
Браво[smile27]
Запросить другое изображение
Новости партнеров
Новости партнеров
Лента новостей
Авто
Mitsubishi построила "пригородный" электрокар
14.02 08:08 Просмотров7965 Комментариев0
Японцы из Nissan обновят суперкар Nissan GT-R
05.11 12:16 Просмотров6271 Комментариев5
Дизель по 10. Почему растут цены на заправках
16.10 09:45 Просмотров11472 Комментариев12
Конференции
Статей в данной категории не найдено.
Финансы
МВФ выдаст Украине новый кредит при условии сокращения дефицита госбюджета-2013
19.05 14:54
Эксперты рассказали, как повлияет на Украину кипрский "налог на депозиты"
20.03 22:31
Небольшие банки серьезно нарастили депозитные портфели
14.02 08:25
Голосование
ЗаключениеТимошенко это
 
Политические репрессии
  62% (122)
Справедливое наказание
  38% (74)
В этот день
Armenia День армянской прессы  
Ukraine 1918г.  Украинский гетман Павел Скоропадский издал указ о возрождении казачества (в которое записано около 150 тыс. семей).
Свобода слова
Организация: ДГБФ «Доброта»
Донецкая область
Организация: Клуб "Алігатор"
Тернопольская область
 

Загрузка...

Знакомства

Загрузка

Новости КИНО и ТВ

Загрузка...
Загрузка...

О нас Контакты Реклама на сайте Партнерам Пресс-релизы Архив Гражданская журналистика Статьи партнёров Новости партнеров
Rambler's Top100 Яндекс цитирования