Реклама на сайте Реклама на сайте Добавить в избранное Добавить в избранное
Шрифт Мелкий шрифт Средний шрифт Крупный шрифт
Главная / Регионы / Новини Львова
Рішення суду щодо Бандери – незаконне, – експерт
Фото: Мукачево.net

Рішення суду щодо Бандери – незаконне, – експерт


вторник, 06.04.2010 18:01 Просмотров461Комментариев0

Рішення Донецького окружного адміністративного суду щодо визнання незаконним і скасування Указу колишнього Президента Віктора Ющенка про присвоєння лідеру ОУН Степану Бандері звання Героя України є незаконним. Про це зазначив голова Українського Геральдичного Товариства м. Львів, колишній член комісії державних нагород та геральдики при Президентові України Андрій Гречило.

"Закон про державні нагороди, ст. 16, чітко визначає, хто, і в якому порядку має право позбавляти і за що державних нагород. Процедура передбачає це у разі скоєння важкого злочину, суд робить подання і президент скасовує свій указ", – пояснив у коментарі ZAXID.NET Андрій Гречило.

"Те, що зроблено – це просто цирк. Все висмикується із загального контексту, відбувається підміна понять. Питання про присвоєння звання Героя України знаходиться виключно у компетенції Президента України, думка комісії є дорадчою. Зараз нової комісії немає, але президент присвоює звання. Чим він керується – незрозуміло. У 2005 році ми розглядали питання присвоєння звання Олексію Бересту, який 30 квітня 1945 року разом із Егоровим і Кантарією встановлював прапор перемоги над Рейхстагом. Йшлося про те, чи він може отримати це звання чи ні, бо не потрапляє у категорію громадян України. Закон про державні нагороди, прийнятий у 2000 році, має розмивчасте формулювання. Водночас у законодавстві немає заперечення, що звання Герой України не може присвоюватися не громадянам України чи особам без громадянства", – додав А.Гречило.

Відповідно до цієї постанови, звання Герой України можуть позбавити ще 16 осіб, у тому числі головнокомандувача УПА Романа Шухевича, поета, дисидента Василя Стуса, композитора, співака Володимира Івасюка, політичного, культурного і релігійного діяча Закарпаття, прем’єр-міністра уряду Карпатської України Августина Волошина.

Нагадаємо, 2 квітня Донецький окружний адміністративний суд визнав незаконним і скасував Указ колишнього Президента Віктора Ющенка про присвоєння лідеру ОУН Степану Бандері звання Героя України. Суд також виніс рішення стягнути з Державного бюджету України 3 грн. 40 коп., витрачені на судові витрати, на користь адвоката Володимира Оленцевича, який подав позов про скасування цього президентського Указу.

У рішенні суду зазначається, що Указ про присвоєння Степану Бандері звання Героя України був виданий з порушенням норм у зв'язку з тим, що лідер ОУН ніколи не був громадянином України.

Новини Львова от Mobus.com
Написать комментарий

Теги:         

Комментариев - 0  
Запросить другое изображение
Новости партнеров
Загрузка...
Загрузка...
Новости партнеров
Лента новостей
Авто
Mitsubishi построила "пригородный" электрокар
14.02 08:08 Просмотров7965 Комментариев0
Японцы из Nissan обновят суперкар Nissan GT-R
05.11 12:16 Просмотров6271 Комментариев5
Дизель по 10. Почему растут цены на заправках
16.10 09:45 Просмотров11472 Комментариев12
Конференции
Статей в данной категории не найдено.
Финансы
МВФ выдаст Украине новый кредит при условии сокращения дефицита госбюджета-2013
19.05 14:54
Эксперты рассказали, как повлияет на Украину кипрский "налог на депозиты"
20.03 22:31
Небольшие банки серьезно нарастили депозитные портфели
14.02 08:25
Голосование
ЗаключениеТимошенко это
 
Политические репрессии
  62% (122)
Справедливое наказание
  38% (74)
В этот день
India 1994г.  Парламент Индии запретил в стране тесты по определению пола будущего ребёнка в связи с большим количеством абортов в случаях, когда тесты определяли, что родятся девочки.
Mexico Гелагеца  
Свобода слова
Организация: ПП "Роял Билдинг"
Киев
Организация: life:)
Хмельницкая область
 

Загрузка...

Знакомства

Загрузка

Новости КИНО и ТВ

Загрузка...
Загрузка...

О нас Контакты Реклама на сайте Партнерам Пресс-релизы Архив Гражданская журналистика Статьи партнёров Новости партнеров
Rambler's Top100 Яндекс цитирования