Реклама на сайте Реклама на сайте Добавить в избранное Добавить в избранное
Шрифт Мелкий шрифт Средний шрифт Крупный шрифт
Главная / Регионы / Новини Львова
Львів вимагає скасувати резолюцію Європарламенту щодо Бандери
Фото: Моя Газета

Львів вимагає скасувати резолюцію Європарламенту щодо Бандери


четверг, 11.03.2010 16:44 Просмотров311Комментариев0

Депутати Львівської міської ради під час сесії 11 ухвалили звернення до Європейського парламенту з приводу Резолюції щодо ситуації в Україні, в якому вони вимагають скасувати пункт 20 резолюції, який піддає сумніву Указ Президента України Віктора Ющенка про присвоєння Голові Проводу ОУН Степанові Бандері звання Героя України, пише zaxid.net.

Звернення Львівської міської ради до Європарламенту подаємо повнотекстово:

«Львівська міська рада звертається до Європарламенту з приводу ухваленої ним 25 лютого 2010 року Резолюції щодо ситуації в Україні, пункт 20 якої піддає сумніву Указ Президента України Віктора Ющенка про присвоєння Голові Проводу ОУН Степанові Бандері звання Героя України.

Найбільший злочин, який закидають Степанові Бандері, – це співпраця з нацистами. Панове депутати Європарламенту! Прочитайте уважно наступні рядки:

За свою боротьбу за незалежність України Степан Бандера заплатив дорогу ціну: він відсидів п'ять років у польській тюрмі, чотири роки – під час Другої світової війни – в німецькому концтаборі Заксенгаузен, у 1959 році без суду і слідства був убитий агентом радянських спецслужб у вільній на той час Німеччині; його батька – священика Андрія Бандеру – закатували енкаведисти; сестри – Марта-Марія і Оксана – ще в 1939 році після арешту і допитів вислані в Сибір, Марта там і померла, а Оксана отримала змогу повернутись в Україну через 50 років; сестра Володимира також була арештована і депортована до Сибіру і в Казахстан; брата Богдана вбили гестапівці, а брати Олександр і Василь закатовані у концтаборі Аушвіц.

Спільна ідеологема Європи майбутнього повинна передбачати існування у собі різних, часом взаємовиключних, елементів історичної пам'яті.

Заради цього мають і повинні бути «незручні герої», котрі вимикаються з монопольної візії минулого. І народи мають право їх мати, допоки вони вшановують цих героїв не як символи насильства над іншими народами, а як символи спротиву в боротьбі за власну гідність.

Іншими словами: мають бути «наші» герої, «ваші» герої – але й мають бути ще й «наші з вами спільні» герої. І вибір цих спільних героїв найбільше має промовляти, куди і як рухається нова Європа.

Євросоюз має забезпечувати і гарантувати рівне право усім країнам на свою історичну пам’ять. Саме виходячи з цих засад, не зважаючи на позицію Росії, Європарламент поставив на один рівень злочини тоталітарних режимів Гітлера і Сталіна.

Великі виклики вимагають стратегічних розв’язань. Слід виробляти певний код поведінки, який допомагав би якщо не погасити, то принаймні пригасити конфлікт пам’ятей. І власне на це мала би бути спрямована увага європейських політичних еліт.

Львівська міська рада, як повноважний представницький орган місцевого самоврядування, де жив, навчався та розпочинав боротьбу за незалежність України Степан Бандера, визнає його національним героєм. Телевізійне опитування показало, що Степана Бандеру українці включили у трійку найвідоміших українців.

Вважаючи, що резолюції найвищого законодавчого органу Об`єднаної Європи мають базуватися винятково на об'єктивних історичних фактах та однаково справедливому підході до їх оцінки, Львівська міська рада вимагає:

Скасувати пункт 20 Резолюції Європарламенту щодо ситуації в Україні від 25 лютого 2010 року».

Нагадаємо, Європарламент висловив жаль щодо рішення колишнього президента України Віктора Ющенка присвоїти звання Героя України лідерові Організації українських націоналістів Степану Бандері, який "співпрацював з нацистським режимом", і сподівання, що нова лада виправить цю ситуацію. щодо рішення колишнього президента України Віктора Ющенка присвоїти звання Героя України лідерові Організації українських націоналістів Степану Бандері, який "співпрацював з нацистським режимом", і сподівання, що нова лада виправить цю ситуацію.

Новини Львова от Mobus.com
Написать комментарий

Теги:         

Комментариев - 0  
Запросить другое изображение
Новости партнеров
Загрузка...
Загрузка...
Новости партнеров
Лента новостей
Авто
Mitsubishi построила "пригородный" электрокар
14.02 08:08 Просмотров7965 Комментариев0
Японцы из Nissan обновят суперкар Nissan GT-R
05.11 12:16 Просмотров6271 Комментариев5
Дизель по 10. Почему растут цены на заправках
16.10 09:45 Просмотров11472 Комментариев12
Конференции
Статей в данной категории не найдено.
Финансы
МВФ выдаст Украине новый кредит при условии сокращения дефицита госбюджета-2013
19.05 14:54
Эксперты рассказали, как повлияет на Украину кипрский "налог на депозиты"
20.03 22:31
Небольшие банки серьезно нарастили депозитные портфели
14.02 08:25
Голосование
ЗаключениеТимошенко это
 
Политические репрессии
  62% (122)
Справедливое наказание
  38% (74)
В этот день
Netherlands Карнавал в Нидерландах 
USA 1732г.  Родился Джордж Вашингтон, первый президент США.
Свобода слова
Организация: Клуб "Каштановая Аллея"
Полтавская область
Организация: Bonprix
Киев
 

Загрузка...

Знакомства

Загрузка

Новости КИНО и ТВ

Загрузка...
Загрузка...

О нас Контакты Реклама на сайте Партнерам Пресс-релизы Архив Гражданская журналистика Статьи партнёров Новости партнеров
Rambler's Top100 Яндекс цитирования