Реклама на сайте Реклама на сайте Добавить в избранное Добавить в избранное
Шрифт Мелкий шрифт Средний шрифт Крупный шрифт
Главная / Регионы / Новости Киева
Київ може залишитися без води
Фото: Репортер Запорожья

Київ може залишитися без води


вторник, 06.04.2010 10:37 Просмотров357Комментариев0

ВАТ «Київводоканал» заявляє про загрозу припинення централізованого водопостачання міста через виконавче провадження за судовим позовом АК «Київенерго». Про це йдеться в повідомленні прес-служби ВАТ «Київводоканал».

«В результаті перманентного ігнорування профільними органами КМДА бюджетних зобов’язань перед ВАТ «АК «Київводоканал» підприємство, яке є єдиним виробником послуг з централізованого водопостачання і водовідведення в місті Києві, опинилося на межі фінансового колапсу і поставлено перед фактом арешту рахунків через виконавче провадження», - йдеться в повідомленні, пише УНІАН.

У Київводоканалі відзначають, що опинилися «в черговий раз за останні два роки в борговій кабалі» через тривалу роботу за заниженими тарифами на водопостачання і водовідведення, і водночас відсутності компенсації підприємству різниці між собівартістю послуг і діючими тарифами. Так, заборгованість міського бюджету перед підприємством на 1 січня 2010 р. становить вже 571, 2 млн. грн.

В той же час, заборгованість ВАТ «АК «Київводоканал» за енергопостачання перед АЕК «Київенерго» встановлена в судовому порядку у розмірі 79,1 млн. грн. Рішенням Господарського суду м. Києва товариству було надано відстрочення виконання рішень суду. За умовами відстрочення ВАТ «АК «Київводоканал» має сплатити на рахунки АЕК «Київенерго» до 1 квітня ц.р. суму 60,6 млн. грн., до 1 травня 2010 р. – 19,1 млн. грн.

В той же час Київводоканал вважає доречним закликати Київенерго врахувати реальну ситуацію з реструктуризацією боргів в комунальній сфері.

«ВАТ «АК «Київводоканал» буде в змозі розпочати виплату боргових зобов’язань перед енергетиками, тільки-но Київська державна адміністрація розпочне реалізацію багаторічних обіцянок компенсувати підприємству збитки, завдані постачанням послуг із заниженими тарифами», - підкреслюється в повідомленні підприємства.

Київводоканал при цьому відзначає, що в останній місяць виплати за борговими зобов’язаннями з Київенерго не припинялися, незважаючи на фінансові труднощі і екстрені витрати на боротьбу з наслідками весняної повені. Так, в березні на рахунки енергетиків надійшло 3 млн. грн.

Проте, як мовиться в повідомленні, поки Київводоканал самостійно боровся з проблемою екологічної катастрофи і ціною кредиту під власне майно купував реагенти для підтримки нормативної якості питної води в столиці, Київенерго готувало позови до суду і з 1 квітня зможе заарештувати рахунки ВАТ «АК «Київводоканал».

Тим часом до 5 травня ВАТ «АК «Київводоканал» має повністю розрахуватися за банківський кредит, узятий місяць тому під екстрене поповнення запасу реагентів і активованого вугілля, призначених для запобігання впливу весняного паводку на якість питного водопостачання в місті Києві. Сума кредитних зобов’язань – 30 млн. грн. плюс 1,2 млн. за користування коштами (25% річних). І це боргове зобов’язання також є для ВАТ «АК «Київводоканал» украй важливим, адже кредит узятий під заставу майна товариства.

ВАТ «АК «Київводоканал» відзначає, що майнові і боргові суперечності між постачальниками води і тепла в столиці – це проблема не тільки двох підприємств-монополістів: «Це проблема численних колізій у вітчизняному законодавстві і процедури тарифоутворення в столиці. Адже ВАТ «АК «Київводоканал» незважаючи на те, що працює в ринкових умовах, керується регульованими КМДА тарифами. Отже, відповідальність за компенсацію за втратами повинна нести в першу чергу міськдержадміністрація».

Натомість, як заявляють в Київводоканалі, чиновники КМДА вже вдруге проявляють бездіяльність – вперше: місяць тому, коли Києву загрожувала екологічна катастрофа, і Київводоканал змушений був рятувати питне водопостачання киян ціною взятих під заставу власного майна кредитів; і сьогодні – коли сам Київводоканал виявився загнаним в кут через невиконання самої КМДА своїх бюджетних зобов’язань перед підприємством.

«Підкреслюємо, що за умови арешту рахунків ВАТ «АК «Київводоканал», як це було роком раніше, підприємство не зможе купувати реагенти, коагулянти і флокулянти для очищення питної води, а, отже, вимушено буде припинити централізоване водопостачання міста, відповідно до вимог закону про «Питне водопостачання», - йдеться в повідомленні підприємства.

Новости Киева от Mobus.com
Написать комментарий

Теги:         

Комментариев - 0  
Запросить другое изображение
Новости партнеров
Загрузка...
Загрузка...
Новости партнеров
Лента новостей
Авто
Mitsubishi построила "пригородный" электрокар
14.02 08:08 Просмотров7965 Комментариев0
Японцы из Nissan обновят суперкар Nissan GT-R
05.11 12:16 Просмотров6271 Комментариев5
Дизель по 10. Почему растут цены на заправках
16.10 09:45 Просмотров11472 Комментариев12
Конференции
Статей в данной категории не найдено.
Финансы
МВФ выдаст Украине новый кредит при условии сокращения дефицита госбюджета-2013
19.05 14:54
Эксперты рассказали, как повлияет на Украину кипрский "налог на депозиты"
20.03 22:31
Небольшие банки серьезно нарастили депозитные портфели
14.02 08:25
Голосование
ЗаключениеТимошенко это
 
Политические репрессии
  62% (122)
Справедливое наказание
  38% (74)
В этот день
VietNam День памяти погибших за независимость Вьетнама  
Georgia 1924г.  Родился Отар Тактакишвили (ოთარ თაქთაქიშვილი) (ум. 1989), грузинский композитор.
Свобода слова
Организация: "ПриватБанк"
Крым
Организация: Супермаркет "Эпицентр"
Киев
 

Загрузка...

Знакомства

Загрузка

Новости КИНО и ТВ

Загрузка...
Загрузка...

О нас Контакты Реклама на сайте Партнерам Пресс-релизы Архив Гражданская журналистика Статьи партнёров Новости партнеров
Rambler's Top100 Яндекс цитирования