Реклама на сайте Реклама на сайте Добавить в избранное Добавить в избранное
Шрифт Мелкий шрифт Средний шрифт Крупный шрифт
Главная / Регионы / Новости Хмельницкого
Хмельничани протестують проти станцій мобільного зв'язку
Фото: «ВСІМ»

Хмельничани протестують проти станцій мобільного зв'язку


четверг, 15.04.2010 16:37 Просмотров1155Комментариев0

Жителі одразу кількох багатоповерхівок по вулиці Зарічанській та Перемоги вимагають демонтувати апаратуру мобільних операторів, розміщену на території котельні неподалік від їхніх будинків. Саме з роботою цих приладів вони пов’язують своє погане самопочуття.

- Онук навчається в першому класі школи №25. Вчителька, яка пропрацювала в школі вже понад два десятки років, каже, що такого класу ще не було. Під час занять діти абсолютно не активні – буквально «засинають» на уроках, багато хто з них має проблеми із сердцем та щитовидною залозою. Та й після уроків ці діти через своє погане самопочуття рідко граються на вулиці, - розповідає жителька будинку по вулиці Зарічанській, 32 Надія Солом’яна.

Скаржиться на здоров’я і 59-річний місцевий житель Володимир Маланчук:

- Я переніс операцію на клапані серця. І дуже часто, коли знаходжусь вдома, погано почуваю себе. Як тільки ж поїду у село – мені одразу стає там краще.

Тенденцію до покращення самопочуття за межами рідного будинку підтверджує й учасниця ініціативної групи Галина Ярова. За її словами, вже довгий час її дев'ятирічна онучка Яна страждає через сильний кашель. Численні звернення до лікарів та обстеження не змогли покращити її стану.

- Ми вже витратили близько тисячі гривень на ліки, а кашель все одно є. Між тим, коли дівчинка живе у родички, будинок якої знаходиться по Львівському шосе, здоров’я дитини відчутно покращується.

Як розповів голова ініціативної групи мешканців будинків Борис Попович, перші антени мобільних операторів на території котельні по вулиці Зарічанська, 30 з’явились ще кілька років тому. З тих пір їх кількість значно збільшилась, і тепер тут встановлено понад два десятки антен та чотири підсилювачі. І вся ця апаратура, за його словами, створює дуже потужне випромінювання.

- В той же час тут дуже густонаселений район, поруч з цією апаратурою розташовані житлові будинки, три школи та три дитячі садочки, - зазначив Борис Петрович.

За словами місцевих жителів, раніше вони вже звертались і до прем’єр-міністра, і до голови облдержадміністрації, але демонтувати стільникові станції ніхто не допоміг. Також з цим проханням вони звернулись до міської ради, і нещодавно питання було винесено на розгляд її сесії.

Як повідомив менеджер зі зв’язків з громадськістю філії однієї з компаній мобільного зв'язку, чия базова станція розташована на території котельні, Віктор Гальчинський, питання встановлення базових станцій стільникового зв’язку та їх безпеки для здоров’я людей в Україні на сьогодні регулюють санітарні норми і правила захисту населення від впливу електромагнітних випромінювань. Українські норми, які були затверджені Міністерством охорони здоров’я ще 1 серпня 1996 року, є одними з найжорсткіших в Європі. Для прикладу, в сусідній Росії гранично допустимий рівень електромагнітного випромінювання в чотири рази вищий, ніж в нашій державі, подібна ситуація є в Польщі, Угорщині та інших країнах. На кожну базову станцію, яка встановлюється законно, обов’язково має бути оформлений санітарний паспорт із розрахунками норм з випромінювання. Якщо у місці, де вже є базова станція, встановлюється ще один подібний пристрій, санітарний паспорт встановленого раніше об’єкта переоформлюється, а режим роботи обох станцій визначається так, щоб сумарний рівень електромагнітного випромінювання у відповідній місцевості не перевищував гранично допустимі норми.

- Щодо ситуації довкола котельні по вул. Зарічанській, 30, то наприкінці березня я особисто та представники нашої компанії, а також працівники обласної санепідемстанції відвідали школу №25, де зустрілися з мешканцями мікрорайону та провели заміри рівня електромагнітного випромінення як у класах школи, так і на вулиці. Ці дослідження показали, що рівень випромінювання на даній території не перевищує визначених в Україні допустимих норм. Враховуючи проведені дослідження, а також те, що базова станція нашої компанії має санітарний паспорт та всі інші необхідні документи, для її демонтажу немає жодних підстав, - розповів Віктор Григорович.

- Згідно чинного законодавства, рішення щодо встановлення базових станцій стільникового зв’язку не потребують погодження з органами місцевого самоврядування. Для встановлення таких станцій операторам мобільного зв’язку потрібно мати тільки спеціальний паспорт, який видається Міністерством охорони здоров’я, - розповів депутат Хмельницької міської ради Сергій Мандзій. В його територіальному окрузі і знаходяться будинки, мешканці яких скаржаться на негативний вплив станцій мобільного зв’язку.

Після звернення ініціативної групи мешканців кількох будинків по вулиці Зарічанській та Перемоги на 34-ї сесії міської ради було прийнято рішення доручити виконавчому комітету розробку положення про порядок встановлення базових станцій стільникового зв’язку на території Хмельницького та винести його на затвердження чергової сесії міської ради.

За словами Сергія Мандзія передбачається, що згідно з положенням, яке розробляє виконавчий комітет, питання щодо встановлення станцій зв’язку повинні будуть обов'язково обговорюватись під час громадських слухань та узгоджуватись з органами місцевої влади. Крім того, своїм рішенням міська рада зобов’язала керівників комунальних підприємств та рекомендувала керівникам підприємств інших форм власності після закінчення терміну угод на встановлення базових станцій стільникового зв’язку на об’єктах, які їм належать, не продовжувати дію угод на новий термін.

Контроль за виконанням цих рішень покладається на постійну комісію з питань містобудування, земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища.

Однак мешканців багатоповерхівок, що розташовані поруч з котельнею, рішення міської ради не задовольнило, і люди знову зібралися на збори.

- Ми вимагаємо демонтажу апаратури мобільних операторів, і чим швидше його буде здійснено, тим краще. А рішення міської ради цього не передбачає. Багато мобільних операторів уклали угоди на розміщення на котельні своїх антен аж до 2011 року. Невже нам доведеться ще стільки часу мучитись і псувати від їх роботи своє здоров’я? – запитує Борис Петрович. – Тому ми вирішили звернутись до депутатів обласної та Верховної рад, а також інших високопосадовців з проханням допомогти нам у вирішенні цієї проблеми.

Інформаційна служба газети «Діловий тижневик «ВСІМ»

Новости Хмельницкого от Mobus.com
Написать комментарий

Теги:            

Комментариев - 0  
Запросить другое изображение
Новости партнеров
Новости партнеров
Лента новостей
Авто
Mitsubishi построила "пригородный" электрокар
14.02 08:08 Просмотров7965 Комментариев0
Японцы из Nissan обновят суперкар Nissan GT-R
05.11 12:16 Просмотров6271 Комментариев5
Дизель по 10. Почему растут цены на заправках
16.10 09:45 Просмотров11472 Комментариев12
Конференции
Статей в данной категории не найдено.
Финансы
МВФ выдаст Украине новый кредит при условии сокращения дефицита госбюджета-2013
19.05 14:54
Эксперты рассказали, как повлияет на Украину кипрский "налог на депозиты"
20.03 22:31
Небольшие банки серьезно нарастили депозитные портфели
14.02 08:25
Голосование
ЗаключениеТимошенко это
 
Политические репрессии
  62% (122)
Справедливое наказание
  38% (74)
В этот день
Ireland День Пасхального восстания 1916 года 
Armenia День памяти жертв геноцида в Армении 
Свобода слова
Организация: ООО "Витмарк-Украина"
Киев
Организация: "Укрпромбанк"
Харьковская область
 

Загрузка...

Знакомства

Загрузка

Новости КИНО и ТВ

Загрузка...
Загрузка...

О нас Контакты Реклама на сайте Партнерам Пресс-релизы Архив Гражданская журналистика Статьи партнёров Новости партнеров
Rambler's Top100 Яндекс цитирования