Реклама на сайте Реклама на сайте Добавить в избранное Добавить в избранное
Шрифт Мелкий шрифт Средний шрифт Крупный шрифт
Главная / Регионы / Новости Хмельницкого
У Хмельницькому замало пам'ятників
Фото: „ВСІМ“

У Хмельницькому замало пам'ятників


пятница, 09.04.2010 16:51 Просмотров1007Комментариев0

Про культурний та духовний рівень населення говорять пам'ятники. Та у нашому місті їх не так вже й багато. Частина з них потребує реконструкції, частина офіційно не числиться на балансі у жодного з відомств. Спеціалісти побоюються, що деякі можуть просто вкрасти, а інші можуть розсипатися.

Пам'ятників у Хмельницькому мало – саме у цьому переконаний головний художник відділу генерального плану управління архітектури, департаменту архітектури, містобудування та земельних ресурсів Сергій Юрков. А саме тому слід їх встановлювати якомога більше, адже у нас є багато відомих хмельничан, подолян, тут проходили визначні події.

- Все це потрібно втілювати у пам'ятниках, мистецьких рішеннях. Cаме наявність пам'ятників у місті показує рівень виховання його жителів, рівень духовності. До того ж, є такий напрям як паркова скульптура, тож будівельники, які зводять будинки, мали б встановлювати такі скульптури, і неважливо з якого матеріалу. З таких скульптур можна складати цілі дитячі майданчики, - каже Сергій Іванович.

У тому, що мистецьких пам'ятників мало, підтримує його і заступник начальника управління культури та туризму Світлана Шевченко.

- Взагалі у місті пам'ятників є 968. Та слід враховувати, що це і одиночні могили, і поховання, і пам'ятні знаки, і таке інше. Мистецьких же пам'ятників зовсім мало – лише 12. Їх недостатньо нашому місту, - каже вона.

Багато міських пам'ятників потребує реставрації.

- Рятувати потрібно і барона Мюнхгаузена, і Богдана Хмельницького. Останній споруджений в 60-роках на честь перейменування Проскурова на Хмельницький. Пам'ятник – з бетону, тож вже починається процес руйнації. Боюсь, аби не сталося так, як у столиці із засновниками Києва - щоб він не впав, - каже художник.

А от бронзові пам'ятники не потребують допомоги в плані збереження, адже бронза – це довговічний матеріал.

Вже чотири роки як заплановано встановити пам'ятник героям і жертвам Чорнобиля на розі вулиць Прибузької та Кам'янецької.

- Ми пройшли конкурс, встановили пам'ятний знак, навіть було вже зупинку переіменовано, та далі цього справа не пішла, - розповідає Сергій Іванович.

Він також повідомив, що зараз готується рішення про спорудження пам'ятника „Скіфський курган. Історія наших предків“ на місці кургану, що знаходиться по проспекту Миру. Та тут вийшов курйоз: без того, аби розкрити і дослідити курган, пам'ятник не можна встановлювати, а якщо дослідити курган, то це вже не археологічна пам'ятка. Та вихід знайшли - курган підсиплять, а навкруги буде пам'ятник.

Біля кінотеатру Шевченка не так давно було встановлено триптих. Та одного дня його частина - мальви, - пропала. Ніхто не міг сказати, де частина: поцупили чи взяли на реставрацію. До того ж, на балансі жодного управління він не числився. Обурювався хто міг: як це так, у центрі міста і вкрали пам'ятник?! Та виявилося, мальви не поцупили, а просто... взяли на реставрацію.

До речі, Сергій Юрков розповів, що погруддя Франка, яке знаходиться у парку імені Івана Франка, теж не знаходиться на жодному балансі.

- Цей Франко – оригінал скульптора Михайла Лисенка. Таких у світі є лише три: у нас, в Івано-Франківську та Канаді, - каже художник.

Інформаційна служба газети „Діловий тижневик „ВСІМ“

Новости Хмельницкого от Mobus.com
Написать комментарий

Теги:      

Комментариев - 0  
Запросить другое изображение
Новости партнеров
Новости партнеров
Лента новостей
Авто
Mitsubishi построила "пригородный" электрокар
14.02 08:08 Просмотров7965 Комментариев0
Японцы из Nissan обновят суперкар Nissan GT-R
05.11 12:16 Просмотров6271 Комментариев5
Дизель по 10. Почему растут цены на заправках
16.10 09:45 Просмотров11472 Комментариев12
Конференции
Статей в данной категории не найдено.
Финансы
МВФ выдаст Украине новый кредит при условии сокращения дефицита госбюджета-2013
19.05 14:54
Эксперты рассказали, как повлияет на Украину кипрский "налог на депозиты"
20.03 22:31
Небольшие банки серьезно нарастили депозитные портфели
14.02 08:25
Голосование
ЗаключениеТимошенко это
 
Политические репрессии
  62% (122)
Справедливое наказание
  38% (74)
В этот день
Славянские Перунов День  
Belgium День Бельгии  
Свобода слова
Организация: "Міст експрес"
Киев
Организация: Японский ресторан "Ясуми"
Харьковская область
 

Загрузка...

Знакомства

Загрузка

Новости КИНО и ТВ

Загрузка...
Загрузка...

О нас Контакты Реклама на сайте Партнерам Пресс-релизы Архив Гражданская журналистика Статьи партнёров Новости партнеров
Rambler's Top100 Яндекс цитирования