Реклама на сайте Реклама на сайте Добавить в избранное Добавить в избранное
Шрифт Мелкий шрифт Средний шрифт Крупный шрифт
Главная / Регионы / Новости Хмельницкого
Розбив щось в магазині – не панікуй!
Фото: krasnodar-shopping.ru

Розбив щось в магазині – не панікуй!


пятница, 19.03.2010 11:57 Просмотров335Комментариев0

Трапляється, що вибираючи якусь річ в магазині, ви випадково кидаєте її на підлогу чи вона ламається прямо у ваших руках. Що робити в такому випадку – сплачувати за непотрібну вам річ чи доводити, що ви не винні, чи взагалі втікати? Закони, що діють, на правовідносини між магазином та відвідувачем не врегульовані. Тому надіятися потрібно лише на себе.

- Одного разу я зайшов до сувенірної крамниці. Під стелею висіла красива ікона під склом, але я її не помітив. Зі своїм майже двохметровим зростом я не міг її не зачепити. Вона впала прямо переді мною, - розповів хмельничанин Дмитро Нагірняк. - Маленькі скалки розлетілися по всьому магазину, а рама з ікони розкололася навпіл. Продавець відразу на піднятому тоні сказала, що я повинен відшкодувати її вартість. Здивувало те, що ікона, яка коштувала 75 гривень, відразу зросла в ціні до 150 гривень. Я був шокований і попросив викликати господаря крамниці. На щастя, він виявився більш адекватним, ніж продавець. Господар запитав, чи я не поранився, і попросив сплатив символічну суму на рамку. Я заплатив десять гривень і вийшов з магазину.

Подібних історій у нашому житті трапляється чимало. То повернувся не так, то сумкою зачепив полицю у не досить просторому магазині… Одним словом, якщо так трапилося, то що робити і на які закони опиратися?

Нормативно-правовими документами, що діють, дані правовідносини між магазином та відвідувачем не врегульовані. «Мовчить» і недавно оновлений «Порядок провадження торговельної діяльності та правила торговельного обслуговування населення», затверджений постановою Кабінету Міністрів України 15 червня 2006 року № 833.

Щоправда, є стаття 1166 Цивільного Кодексу України «Загальні підстави відповідальності за завдану майнову шкоду», що говорить: «Майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала». Проте потім сказано, що особа, яка завдала шкоду, звільняється від її відшкодування, якщо вона доведе, що шкоди завдано не з її вини.

В разі конфліктної ситуації між керівництвом магазину і відвідувачем, який пошкодив якусь річ ненавмисно, звернення до Головного управління з питань захисту прав споживачів у Хмельницькій області нічого не дасть.

- Ми беремося до справи, якщо споживачем був придбаний неякісний товар або отримані неналежної якості послуги, - розповів заступник начальника управління в справах захисту прав споживачів в Хмельницькій області Олександр Авузяк. – Споживач, який не придбав товар, але пошкодив його, повинен звертатися до суду та аргументувати, що завдана ним шкода була через погану прохідність в торговому залі або через незручне розташування товарів.

За словами Олександра Володимировича, в разі завдання шкоди споживачем в магазині чи супермаркеті керівництво закладу має право затримати покупця, скласти акт про нанесення втрати торговельному підприємству та довести вину його за допомогою свідків чи відеозапису.

Відстояти свої права споживача у подібних ситуаціях не так складно, як багато хто думає. Споживачі, які знають свої права, повинні поводитися упевнено і спокійно. Працівники торгівлі, у свою чергу, на письмові заяви споживача із посиланням на чинне законодавство швидше підуть на компроміс, ніж затягувати конфлікт.

Якщо ви випадково розбили товар в скляній упаковці або інший товар, що б’ється:

- зберігайте спокій і не піддавайтеся на можливі звинувачення і образи у ваш бік;

- напишіть лист-скаргу, що мовляв через такі то причини ви нанесли шкоду закладу, але товар, який ви пошкодили, не мали наміру купувати. Стаття 17, п. 2 Закону України «Про захист прав споживачів» чітко говорить: «Забороняється примушувати споживача придбавати продукцію неналежної якості або непотрібного йому асортименту».

Інформаційна служба газети “Діловий тижневик “ВСІМ”

Новости Хмельницкого от Mobus.com
Написать комментарий

Теги:         

Комментариев - 0  
Запросить другое изображение
Новости партнеров
Загрузка...
Загрузка...
Новости партнеров
Лента новостей
Авто
Mitsubishi построила "пригородный" электрокар
14.02 08:08 Просмотров7965 Комментариев0
Японцы из Nissan обновят суперкар Nissan GT-R
05.11 12:16 Просмотров6271 Комментариев5
Дизель по 10. Почему растут цены на заправках
16.10 09:45 Просмотров11472 Комментариев12
Конференции
Статей в данной категории не найдено.
Финансы
МВФ выдаст Украине новый кредит при условии сокращения дефицита госбюджета-2013
19.05 14:54
Эксперты рассказали, как повлияет на Украину кипрский "налог на депозиты"
20.03 22:31
Небольшие банки серьезно нарастили депозитные портфели
14.02 08:25
Голосование
ЗаключениеТимошенко это
 
Политические репрессии
  62% (122)
Справедливое наказание
  38% (74)
В этот день
England 1848г.  В Лондоне 29-летний Карл Маркс опубликовал «Манифест Коммунистической партии».
France 1842г.  Родился Никола Фламмарион, французский астроном, автор «Популярной астрономии».
Свобода слова
Организация: "Пузата Хата"
Одесская область
Организация: Арт-кафе "22" / Арт-клуб "22"
Полтавская область
 

Загрузка...

Знакомства

Загрузка

Новости КИНО и ТВ

Загрузка...
Загрузка...

О нас Контакты Реклама на сайте Партнерам Пресс-релизы Архив Гражданская журналистика Статьи партнёров Новости партнеров
Rambler's Top100 Яндекс цитирования