Реклама на сайте Реклама на сайте Добавить в избранное Добавить в избранное
Шрифт Мелкий шрифт Средний шрифт Крупный шрифт
Главная / Регионы / Новини Івано-Франківська
На Прикарпатті назвали лауреатів обласної мистецької премії
Фото: «Правда.if.ua»

На Прикарпатті назвали лауреатів обласної мистецької премії


понедельник, 12.04.2010 12:37 Просмотров474Комментариев0

В Івано-Франківській облдержадміністрації на засіданні комісії з призначення щорічної премії у галузі образотворчого і народного мистецтва, архітектури і дизайну імені Ярослава Лукавецького визначено 5 переможців у 2 номінаціях – «Образотворче і народне мистецтво» та «Архітектура і дизайн», пише  «Правда.if.ua». Дипломи та почесні знаки цьогорічним лауреатам вручать 9 квітня в обласному відділенні Національної спілки художників України.

Зокрема, у номінації «Архітектура і дизайн» лауреатами обласної мистецької премії імені Ярослава Лукавецького стали два авторські колективи: у складі архітекторів Володимира Дворника, Анатолія Василишина, художника інтер’єрів та ландшафту Миколи Сарапіна, доцента кафедри дизайну і мистецтвознавства Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника Богдана Губаля та провідного наукового співробітника музею визвольних змагань Прикарпатського краю Степана Каспрука. Ці авторські колективи на здобуття премії імені Ярослава Лукавецького запропонували обласній комісії, відповідно, президія Прикарпатського центру Української академії архітектури – за спорудження спортивно-оздоровчого комплексу «Сокільське» в селі Тюдів Косівського району та Історико-меморіального музею Степана Бандери у селі Старий Угринів Калуського району – за впроваджений проект експозиції 4-го залу та дизайн у музеї. Підтримали теперішніх лауреатів і збори колективу обласного художнього музею «за високий рівень майстерності та гідний вклад у культурну скарбницю України».

У номінації «Образотворче і народне мистецтво» звання лауреатів премії імені Ярослава Лукавецького здобули відомі в області художники Михайло Дейнега, Володимир Повшик і вишивальниця Ольга Писарук.

Комісія доручила секретарю комісії з присудження цієї мистецької премії підготувати зміни до відповідного розпорядження голови облдержадміністрації, врахувавши пропозиції членів комісії про розподіл номінацій: «Архітектура і дизайн» – на дві окремі номінації – «Архітектура» і «Дизайн»; «Образотворче мистецтво і народне мистецтво» – на «Образотворче мистецтво» і «Народне мистецтво». Запропоновано також внести відповідні зміни до складу комісії з присудження премії імені Ярослава Лукавецького.

Довідка.

Премія імені Ярослава Лукавецького заснована Івано-Франківською облдержадміністрацією у 2002 році.

Художник Ярослав Лукавецький народився у 1908 році у місті Снятині. Навчався у школі Олекси Новаківського (1928-1930), приватній школі А.Терлецького у Кракові (1930-1932), Краківській Академії мистецтв – відділ малярства (1932-1935). Вчителі: В.Яроцький, К.Сіхульський, С.Філіпкевич, Ф. Паутч, Я.Войнарський. У 1936 організовує в Коломиї власну мистецьку школу. Учасник художніх виставок: 1934-1935 – VI виставка АНУМ. Репресований у 1951-1957. Твори знаходяться в Івано-Франківському художньому музеї, приватних збірках України, в колекціях двох його синів. Помер у 1993 р.

Новини Івано-Франківська от Mobus.com
Написать комментарий

Теги:            

Комментариев - 0  
Запросить другое изображение
Новости партнеров
Загрузка...
Загрузка...
Новости партнеров
Лента новостей
Авто
Mitsubishi построила "пригородный" электрокар
14.02 08:08 Просмотров7965 Комментариев0
Японцы из Nissan обновят суперкар Nissan GT-R
05.11 12:16 Просмотров6271 Комментариев5
Дизель по 10. Почему растут цены на заправках
16.10 09:45 Просмотров11472 Комментариев12
Конференции
Статей в данной категории не найдено.
Финансы
МВФ выдаст Украине новый кредит при условии сокращения дефицита госбюджета-2013
19.05 14:54
Эксперты рассказали, как повлияет на Украину кипрский "налог на депозиты"
20.03 22:31
Небольшие банки серьезно нарастили депозитные портфели
14.02 08:25
Голосование
ЗаключениеТимошенко это
 
Политические репрессии
  62% (122)
Справедливое наказание
  38% (74)
В этот день
Kyrgyzstan День Народной революции в Кыргызстане 
Russian_Federation 1713г.  В Петербурге открыта Александро-Невская лавра.
Свобода слова
Организация: Супермаркет "Billa"
Киев
Организация: Депутат Верховной рады Антон Яценко
Киев
 

Загрузка...

Знакомства

Загрузка

Новости КИНО и ТВ

Загрузка...
Загрузка...

О нас Контакты Реклама на сайте Партнерам Пресс-релизы Архив Гражданская журналистика Статьи партнёров Новости партнеров
Rambler's Top100 Яндекс цитирования