Реклама на сайте Реклама на сайте Добавить в избранное Добавить в избранное
Шрифт Мелкий шрифт Средний шрифт Крупный шрифт
Главная / Регионы / Новини Івано-Франківська
В обласному краєзнавчому музеї експонуються 24 ікони плащаниць
Фото: sobory.ru

В обласному краєзнавчому музеї експонуються 24 ікони плащаниць


вторник, 30.03.2010 09:27 Просмотров566Комментариев0

«Поклоняємось страстям Твоїм, Христе, і Святому воскресінню» – під такою назвою голова обласної ради Ігор Олійник відкрив в Івано-Франківському обласному краєзнавчому передвеликодню виставку сакрального мистецтва. Вагому частину колекції, 24 експонати, складають плащаниці кінця XVIII – XX ст. і 37 хрестів. Про це 29 березня ЗІКу повідомили у прес-службі голови облради.

Ідея створення виставки сакрального мистецтва належить завідуючому відділу реставрації музею Валерію Твердохлібу. Вперше для загального огляду представлено твори з колекції івано-франківського кафедрального собору Святого Воскресіння УГКЦ, яку зібрав настоятель храму отець-митрат Юрій Новицький. Плащаниці належать до творів богослужбового вжитку, які у храмах східнохристиянської традиції виставляються один раз на рік, протягом двох днів Великої п’ятниці та суботи.

Експоновані плащаниці мають значну мистецьку цінність, кажуть музейні працівники. До «особливо цікавих» експонатів слід віднести групу центрально-українських плащаниць другої половини XIX ст. які об’єднані іконографією та художнім вирішенням. Це багатофігурні плащаниці зі сценою оплакування Христа. Вагомим акцентом експозиції є група ручних різьблених хрестів XIX ст. (37 творів), які демонструють різні варіанти іконографії, художньо-стильового вирішення, а також техніки виконання. Загалом, експоновані твори представляють різні види українського сакрального мистецтва. Вони є різними за іконографією та формальним виконанням.

Найдавнішою є однофігурна плащаниця зі зображенням Христового тіла на локальному темному тлі, яку можна віднести до кінця XVIII ст. Цікавими за манерою виконання є також плащаниці зі сценою покладення Христа до гробу, які слід датувати орієнтовно серединою XIX ст.

Довідка ЗІКу.

За християнським писанням, у день Великої п’ятниці плащаниця символізує тіло Христа, а обряд відтворює історичну подію його похорону. Вірні, які приходять поклонитися плащаниці, символізують Йосифа Ариматейського, Никодима, жінок-мироносиць, які прийшли вшанувати тіло Господа. Найповніше ця подія описана в Євангелії від Івана, який, як вважається, також міг бути очевидцем події. Плащаниця виставляється в храмі вірних до Воскресної Утрені. Після відправи надгробного перед утренею її кладуть у святилищі на престолі, де вона залишається 40 днів, означаючи час перебування Христа на землі до Вознесіння.

Новини Івано-Франківська от Mobus.com
Написать комментарий

Теги:            

Комментариев - 0  
Запросить другое изображение
Новости партнеров
Новости партнеров
Лента новостей
Авто
Mitsubishi построила "пригородный" электрокар
14.02 08:08 Просмотров7965 Комментариев0
Японцы из Nissan обновят суперкар Nissan GT-R
05.11 12:16 Просмотров6271 Комментариев5
Дизель по 10. Почему растут цены на заправках
16.10 09:45 Просмотров11472 Комментариев12
Конференции
Статей в данной категории не найдено.
Финансы
МВФ выдаст Украине новый кредит при условии сокращения дефицита госбюджета-2013
19.05 14:54
Эксперты рассказали, как повлияет на Украину кипрский "налог на депозиты"
20.03 22:31
Небольшие банки серьезно нарастили депозитные портфели
14.02 08:25
Голосование
ЗаключениеТимошенко это
 
Политические репрессии
  62% (122)
Справедливое наказание
  38% (74)
В этот день
USA 1732г.  Родился Джордж Вашингтон, первый президент США.
Православные Священномученик Панкратий, епископ Тавроменийский 
Свобода слова
Организация: "Rainford"
Киев
Организация: ФЛП Каминская Людмила Викторовна
Киев
 

Загрузка...

Знакомства

Загрузка

Новости КИНО и ТВ

Загрузка...
Загрузка...

О нас Контакты Реклама на сайте Партнерам Пресс-релизы Архив Гражданская журналистика Статьи партнёров Новости партнеров
Rambler's Top100 Яндекс цитирования