Реклама на сайте Реклама на сайте Добавить в избранное Добавить в избранное
Шрифт Мелкий шрифт Средний шрифт Крупный шрифт
Главная / Регионы / Новини Івано-Франківська
На Прикарпатті засновано премію ім. Володимира Полєка
Фото: som1.net

На Прикарпатті засновано премію ім. Володимира Полєка


понедельник, 22.03.2010 11:26 Просмотров379Комментариев0

На Прикарпатті з ініціативи обласної організації Національної спілки краєзнавців України започатковано премію імені Володимира Полєка, за яку боротимуться кращі краєзнавці Івано-Франківської області.

Заснування цієї премії стане ще однією доброю справою в питанні вшанування пам’яті відомого краєзнавця, громадського діяча, колишнього професора Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника Володимира Полєка, а також послужить справі розвитку краєзнавства на теренах Галичини, - повідомили ZAXID.NET у прес-службі Івано-Франківської ОДА.

Премію в галузі краєзнавства присуджуватимуть щорічно окремим краєзнавцям, колективам краєзнавців або краєзнавчим організаціям і установам за вагомий внесок у справу вивчення, збереження і популяризації історико-культурної спадщини рідного краю Прикарпаття, особливий вклад у розвиток різних напрямків краєзнавчих досліджень.

Довiдка ZAXID.NET

Полєк Володимир Теодорович - (27 вересня 1924 р., м. Станіслав - 19 липня 1999 р., м. Івано-Франківськ) - відомий літературознавець, краєзнавець і бібліограф, професор Прикарпатського університету ім.В.Стефаника. За 40 років своєї наукової і краєзнавчої діяльності зробив надзвичайно багато для дослідження історії Прикарпаття.

Його перші дослідження стосувалися проблем сприйняття української літератури поза межами країни. Тому й темою його дисертації стала творчість Івана Котляревського у зв’язках української і зарубіжної літератур. Вже у роки Незалежності вийшли друком підручники „Історія української літератури 10-17 століть”, „Історія української літератури 18 ст.”, „Українська література у зарубіжній критиці і перекладах”.

Рідному містові він присвятив дослідження „Майданами і вулицями Івано-Франківська”, його перу належать краєзнавчі розвідки „Літературне Прикарпаття”, „Іван Франко і Прикарпаття”, „Коронація і корона Данила Галицького”, довідник „Відомі педагоги Прикарпаття”та інші.

Творчий доробок вченого був відзначений обласною краєзнавчою премією ім. І.Вагилевича та обласною Стефаниківською премією. На пошану світлої пам’яті професора в Прикарпатському університеті ім.Стефаника, де він невтомно працював майже півстоліття, був виданий збірник спогадів і статей „Сівач духовності”, до якого увійшли також матеріали з архіву науковця, уривки з незавершених праць, численний епістолярій, рідкісні світлини та бібліографічний покажчик його публікацій.

Новини Івано-Франківська от Mobus.com
Написать комментарий

Теги:            

Комментариев - 0  
Запросить другое изображение
Новости партнеров
Новости партнеров
Лента новостей
Авто
Mitsubishi построила "пригородный" электрокар
14.02 08:08 Просмотров7965 Комментариев0
Японцы из Nissan обновят суперкар Nissan GT-R
05.11 12:16 Просмотров6271 Комментариев5
Дизель по 10. Почему растут цены на заправках
16.10 09:45 Просмотров11472 Комментариев12
Конференции
Статей в данной категории не найдено.
Финансы
МВФ выдаст Украине новый кредит при условии сокращения дефицита госбюджета-2013
19.05 14:54
Эксперты рассказали, как повлияет на Украину кипрский "налог на депозиты"
20.03 22:31
Небольшие банки серьезно нарастили депозитные портфели
14.02 08:25
Голосование
ЗаключениеТимошенко это
 
Политические репрессии
  62% (122)
Справедливое наказание
  38% (74)
В этот день
Ukraine 1894г.  Родился Константин Константинович Хренов, украинский учёный, специалист в области электросварки, член-корреспондент АН СССР, академик АН Украины (умер в 1984 году).
Буддизм Буддийский Новый год - Сагаалган 
Свобода слова
Организация: «Найстревел»
Киев
Организация: "Перлина степу"
Харьковская область
 

Загрузка...

Знакомства

Загрузка

Новости КИНО и ТВ

Загрузка...
Загрузка...

О нас Контакты Реклама на сайте Партнерам Пресс-релизы Архив Гражданская журналистика Статьи партнёров Новости партнеров
Rambler's Top100 Яндекс цитирования