Реклама на сайте Реклама на сайте Добавить в избранное Добавить в избранное
Шрифт Мелкий шрифт Средний шрифт Крупный шрифт
Главная / High-tech
Вчені вигадали пристрій, для пересування по вертикальних поверхнях
Фото: http://telegraf.com.ua/

Вчені вигадали пристрій, для пересування по вертикальних поверхнях


среда, 26.11.2014 11:00 Просмотров3509Комментариев0

Науковці створили рукавички, за допомогою яких люди можуть підніматись по скляним стінам. Зразком для наслідування стала ящірка-гекон, яка легко пересувається вертикальними поверхнями. Така особливість ящірки стала основою винаходу. Дослідники встановили, що дивовижні здібності гекона утримуватися на прямовисних слизьких поверхнях пояснюються ефектом Ван-дер-Ваальса - виникаючими силами міжмолекулярної взаємодії, яких цілком достатньо, щоб утримувати вагу тварини навіть у тому випадку, якщо вона бігає по стелі головою вниз. Фахівці з Стенфордського університету за сприяння Міністерства оборони США створили робочу версію пристрою, за допомогою якого людина може дертися по стрімких поверхнях подібно гекону. Хоча поки що такий рух можливий лише в дуже повільному темпі. Нова розробка являє собою пластини, які пристібаються на руки за допомогою спеціальних ремінців. Кожна пластина, яку надягають на руку з'єднана тросами зі спеціальною опорою, яка призначена для ступні. На кожній з них - по 24 пластини розміром з поштову марку, покритих волосками їх спеціального кремнієвого полімеру полідиметилсилоксану. Цей матеріал - повний аналог волосків на лапах гекона. При сильному натисканні на поверхню пластини надійно прилипають до неї, і людина не зісковзує, навіть якщо утримується на одній руці. Випробовували пристрій на одному з аспірантів. Юнак вагою в 70 кг без жодних зусиль виліз по скляній стіні на висоту 3,5 метра. Все, що йому було необхідно робити - по черзі "відклеювати" руки із закріпленими на них пластинами і переставляти їх все вище і вище. Ноги піднімалися тросами одночасно з руками. Щоб перенести пластину, аспіранту було достатньо дещо послабити на неї тиск. Уже в найближчому майбутньому вчені збираються доопрацювати систему, що дозволить зробити процес лазіння більш плавним. Поки за допомогою пластин можна підійматися тільки по сухим і гладким стінам. Але вже в найближчому майбутньому, екіпірувавшись такими пластинами, можна буде долати і шорсткі стіни. Інноваційні пластини-рукавички, які можуть перетворити будь-якого охочого в справжньої людини-павука, не єдині у своєму роді.
Новости высоких технологий от Mobus.com
Написать комментарий

Теги:         

Комментариев - 0  
Запросить другое изображение
Новости партнеров
Новости партнеров
Лента новостей
Авто
Mitsubishi построила "пригородный" электрокар
14.02 08:08 Просмотров7965 Комментариев0
Японцы из Nissan обновят суперкар Nissan GT-R
05.11 12:16 Просмотров6271 Комментариев5
Дизель по 10. Почему растут цены на заправках
16.10 09:45 Просмотров11472 Комментариев12
Конференции
Статей в данной категории не найдено.
Финансы
МВФ выдаст Украине новый кредит при условии сокращения дефицита госбюджета-2013
19.05 14:54
Эксперты рассказали, как повлияет на Украину кипрский "налог на депозиты"
20.03 22:31
Небольшие банки серьезно нарастили депозитные портфели
14.02 08:25
Голосование
ЗаключениеТимошенко это
 
Политические репрессии
  62% (122)
Справедливое наказание
  38% (74)
В этот день
South_Korea День посадки деревьев в Южной Корее 
USA 1838г.  Родился Альфеус Хиятт (1838 - 15.1.1902), американский зоолог и палеонтолог, известный исследованиями ископаемых беспозвоночных.
Свобода слова
Организация: ООО "Бикарт-Проект"
Киев
Организация: Cбербанк
Донецкая область
 

Загрузка...

Знакомства

Загрузка

Новости КИНО и ТВ

Загрузка...
Загрузка...

О нас Контакты Реклама на сайте Партнерам Пресс-релизы Архив Гражданская журналистика Статьи партнёров Новости партнеров
Rambler's Top100 Яндекс цитирования