Реклама на сайте Реклама на сайте Добавить в избранное Добавить в избранное
Шрифт Мелкий шрифт Средний шрифт Крупный шрифт
Главная / Регионы / Новости Донецка
Нарешті відбулося відкриття «Донбас Арени»  (ФОТО)

Нарешті відбулося відкриття «Донбас Арени» (ФОТО)


понедельник, 31.08.2009 10:31 Просмотров677Комментариев0

У мільйонного Донецька обнова, якої місто ще не знало. Тут відбулася знаменна подія - відкриття нового стадіону шахтарського центру "Донбас Арена", який жителі міста не без підстави вже встигли назвати "Донецьким діамантом". Порівняння стадіону з діамантом цілком правомірне: увечері спортивна арена засяяла всіма своїми гранями, спалахнула тисячами вогнів на радість її перших гостей, пише ngo.donetsk.ua.

Офіційною мовою цю подію можна охарактеризувати таким чином: "Донбас Арена" - перший стадіон у Східній Європі, спроектований і побудований відповідно до повних вимог УЕФА категорії "Еліт" (п'ять зірок). Загальна вартість стадіону і парку, що оточує арену, становила 400 мільйонів доларів. Місткість стадіону - 50 тисяч глядачів. Передбачається, що він буде домашнім стадіоном футбольного клубу "Шахтар" і культурним центром столиці Донбасу. Крім того, стадіон розглядається як арена для проведення фіналів Ліги чемпіонів і Ліги Європи.

Щоб побачити стадіон ще більш зримо, варто представити його в цифрах: висота нової спортивної споруди становить 54 метри, в ході його зведення використано 120000 кубометрів бетону, 4300 тонн сталі, загальна площа скління становила 24000 квадратних метрів, загальна площа зайнятої землі - 46,7 гектара, загальна площа всіх рівнів стадіону дорівнює 70000 квадратних метрів.

Що стосується суспільних і політичних оцінок завершення подібної новобудови, то вони ще попереду. На урочистості запрошено понад тисячу ВІП-персон, - пише "Україна-2012". І все ж перші такі оцінки вже є. Вони полягають у тому, що зі зведенням нового стадіону Україна витримала тест на європейську державу, спроможну споруджувати подібні спортивні об'єкти, гідну приймати змагання найвищого рангу, включаючи Чемпіонат Європи з футболу в 2012 році.

А тепер хроніка будівництва століття. 2006 рік - початок будівництва "Донбас Арени". Цього ж року визначено її генерального підрядника - компанію ENKE. На новобудові, розбитті парку, благоустрої працює і ряд провідних вітчизняних будівельних фірм і компаній, найбільша з яких - "Альтком", яка немало зробила для облаштування парку біля стадіону. Дизайнерське рішення "Спорт Арени" доручено компанії "АрупСпорт", в активі якої стадіони в Німеччині, Англії, Іспанії, Австралії. Так створюється елегантний архітектурний ансамбль, що нагадує за формою літаючу тарілку, яка опустилася в центрі міста. Місце, де вона має приземлитися - парк імені Ленінського комсомолу. Поруч меморіал "Твоїм визволителям, Донбас". Новобудова вписувалася в ці кордони не один рік. Донецьк і вся країна з неослабною увагою стежили за тим, як підростав стадіон.

Шахтарський Донецьк святкує важливу подію. Готовий прийняти гостей, матчі Чемпіонату Європи з футболу в 2012 році, інші найпрестижніші змагання новий стадіон п'яти зірок. Унікальна арена, унікальна споруда в обрамленні прекрасного парку. Національний бізнес на ділі зміг довести, що може бути соціально відповідальним, що може працювати на свою країну, для її людей.

Новости Донецка от Mobus.com
Написать комментарий

Теги:         

Комментариев - 0  
Запросить другое изображение
Новости партнеров
Загрузка...
Загрузка...
Новости партнеров
Лента новостей
Авто
Mitsubishi построила "пригородный" электрокар
14.02 08:08 Просмотров7965 Комментариев0
Японцы из Nissan обновят суперкар Nissan GT-R
05.11 12:16 Просмотров6271 Комментариев5
Дизель по 10. Почему растут цены на заправках
16.10 09:45 Просмотров11472 Комментариев12
Конференции
Статей в данной категории не найдено.
Финансы
МВФ выдаст Украине новый кредит при условии сокращения дефицита госбюджета-2013
19.05 14:54
Эксперты рассказали, как повлияет на Украину кипрский "налог на депозиты"
20.03 22:31
Небольшие банки серьезно нарастили депозитные портфели
14.02 08:25
Голосование
ЗаключениеТимошенко это
 
Политические репрессии
  62% (122)
Справедливое наказание
  38% (74)
В этот день
Ukraine 1992г.  В Киеве начал работу I Всемирный форум украинцев. 
VietNam День революции 1945 года во Вьетнаме  
Свобода слова
Организация: Казино "Авалон"
Киев
Организация: Роддом № 1
Днепропетровская область
 

Загрузка...

Знакомства

Загрузка

Новости КИНО и ТВ

Загрузка...
Загрузка...

О нас Контакты Реклама на сайте Партнерам Пресс-релизы Архив Гражданская журналистика Статьи партнёров Новости партнеров
Rambler's Top100 Яндекс цитирования