Реклама на сайте Реклама на сайте Добавить в избранное Добавить в избранное
Шрифт Мелкий шрифт Средний шрифт Крупный шрифт
Главная / Регионы / Новости Черновцов
Буковинському держмедуніверситету представили нового ректора
Фото: ЗІК

Буковинському держмедуніверситету представили нового ректора


четверг, 08.04.2010 14:10 Просмотров542Комментариев2

Виконуючого обов’язки ректора Буковинського державного медичного університету професора Тараса Бойчука вчора, 7 квітня, на засіданні Вченої ради ВНЗ представив перший заступник міністра охорони здоров’я України Василь Лазоришинець. У представленні взяли участь голова ОДА Михайло Папієв та мер Чернівців Микола Федорук, повідомляє ЗІК.

В. о. ректора Буковинського державного медичного університету Тарас Бойчук звернувся до колективу університету зі сподіванням на плідну співпрацю, спрямуванням загальних зусиль на підтримання іміджу навчального закладу на належному рівні.

Попереднього керівника цього навчального закладу, 69-річного члена-кореспондента АПН України, академіка Академії наук вищої школи України, заслуженого працівника народної освіти України, лауреата премій імені Олександра Богомольця НАН України та імені Юрія Федьковича, професора Василя Пішака звільнили 25 лютого ц.р. Він був ректором медуніверситету з 1993 року і обраний останній раз на цю посаду у листопаді 2008 року, набравши 103 голоси делегатів конференції зі 136 можливих. Однак останній рік перебування на посаді Василь Пішак перебував у конфлікті з тодішнім міністром охорони здоров’я Василем Князевичем, який і видав наказ про його звільнення. Василь Пішак цей наказ оскаржував у судовому порядку. На захист ректора стали депутати Чернівецької обласної ради, які звернулися до новопризначеного міністра охорони здоров’я з проханням об’єктивно та неупереджено вивчити ситуацію та скасувати неправомочний наказ свого попередника про звільнення Василя Пішака з посади ректора. Депутати звернули увагу нового керівника міністерства на те, що екс-керівництво МОЗ вдавалося до адміністративного переслідування та необґрунтованих звинувачень ректора Буковинського державного медичного університету Василя Пішака, якого звільнено. з посади ректора з грубими порушення КЗпП України та у спосіб, який викликав справедливе обурення депутатського корпусу та медичної громадськості Буковини.

Однак 7 квітня наказом Міністерства охорони здоров’я в.о. ректора Буковинського державного медичного університету був призначений Тарас Бойчук. Він вже балотувався на посаду ректора цього вузу в жовтні 2003 року. Тоді більшу частину викладацького складу та студентство вузу обурило те, що Тарас Бойчук –учень Василя Пішака про свій намір обійняти посаду ректора повідомив міністерство, заручився підтримкою тодішнього міністра, але приховав це від свого вчителя. Враховуючи тодішню політичну ситуацію і те, що Тарас Бойчук очолював міський комітет СДПУ(О), а ректор Василь Пішак і студентство вузу симпатизувало «Нашій Україні», протистояння набуло політичного забарвлення. У день виборів ректора тисячі студентів прийшли до театру, де тривала конференція, і кілька годин на морозі скандували лозунги «Пішак – наш ректор!». «Тарас – Юда!», «Пішак – наш батько». У результаті на конференції за Василя Пішака було віддано 135 голосів, а Тараса Бойчука – 1 голос. Після цих подій Тарас Бойчук перейшов працювати у Міністерство охорони здоров’я і участі в громадсько-політичному житті міста і краю не брав.

Довідка

Бойчук Тарас Миколайович народився 1966 року в с. Луківці Вижницького району Чернівецької області. Закінчив Чернівецький державний медичний інститут за спеціальністю «лікувальна справа». Після закінчення інституту пройшов шлях від старшого лаборанта до завідувача лабораторії гігієни води і санітарної охорони водойм науково-дослідного інституту медико-екологічних проблем Міністерства охорони здоров’я України. Після захисту кандидатської дисертації працював асистентом, згодом – доцентом кафедри медичної біології і генетики Буковинської державної медичної академії. Захистив докторську дисертацію, отримав вчене звання професора. Працював деканом педіатричного і медичного факультетів Буковинської державної медичної академії, в Міністерстві охорони здоров’я України на посаді заступника начальника відділу освіти і науки Департаменту кадрової політики, освіти і науки, ректором Медичного інституту Української асоціації народної медицини. Сферою наукових інтересів вченого є хронобіологічні особливості впливу малих доз важких металів на організм. Нагороджений Почесними грамотами Міністерства охорони здоров’я України в 2000 р., 2005р., Подякою Кабінету Міністрів України, 2004 р., Подякою Міністерства охорони здоров’я України, 2008 р., Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України, 2009 р., премією імені Ю.Федьковича Чернівецької міської ради.

Новости Черновцов от Mobus.com
Написать комментарий

Теги:            

Комментариев - 2  
2 интересно
Процитировать Процитировать
2010-04-08 14:11
а чем старый не устраивал?взяток много брал?
1 студент
Процитировать Процитировать
2010-04-08 14:11
вот и замечательно, а то старый поднадоел уже)))))
Запросить другое изображение
Новости партнеров
Новости партнеров
Лента новостей
Авто
Mitsubishi построила "пригородный" электрокар
14.02 08:08 Просмотров7965 Комментариев0
Японцы из Nissan обновят суперкар Nissan GT-R
05.11 12:16 Просмотров6271 Комментариев5
Дизель по 10. Почему растут цены на заправках
16.10 09:45 Просмотров11472 Комментариев12
Конференции
Статей в данной категории не найдено.
Финансы
МВФ выдаст Украине новый кредит при условии сокращения дефицита госбюджета-2013
19.05 14:54
Эксперты рассказали, как повлияет на Украину кипрский "налог на депозиты"
20.03 22:31
Небольшие банки серьезно нарастили депозитные портфели
14.02 08:25
Голосование
ЗаключениеТимошенко это
 
Политические репрессии
  62% (122)
Справедливое наказание
  38% (74)
В этот день
African_Union В пустыне Сахара выпал снег.
Luxembourg Бургзонндег (Burgsonndeg) 
Свобода слова
Организация: Кафе "Еврохата"
Киев
Организация: ООО "Аверсплюс"
Запорожская область
 

Загрузка...

Знакомства

Загрузка

Новости КИНО и ТВ

Загрузка...
Загрузка...

О нас Контакты Реклама на сайте Партнерам Пресс-релизы Архив Гражданская журналистика Статьи партнёров Новости партнеров
Rambler's Top100 Яндекс цитирования