Реклама на сайте Реклама на сайте Добавить в избранное Добавить в избранное
Шрифт Мелкий шрифт Средний шрифт Крупный шрифт
Главная / Регионы / Новости Черновцов
Буковині потрібні метеостанції
Фото: meteo.nw.ru

Буковині потрібні метеостанції


вторник, 23.03.2010 16:45 Просмотров563Комментариев0

Чернівецька Обласна рада отримала листа від Міністерства охорони навколишнього середовища України, в котрому йдеться про підтримку ініціативи місцевих депутатів щодо створення в Карпатському регіоні системи моніторингу довкілля. Імовірно, в Чернівцях буде створено Центр, який забезпечуватиме інформацією про стан навколишнього природного середовища населення Західних областей України. У проекті Державного бюджету України на 2009 рік навіть передбачено на дані цілі 45 млн. грн.

Ольга Киналь - депутат обласної ради, але в першу чергу вона науковець. Саме з її ініціативи після паводку народні обранці звернулись до керівництва держави з проханням сприяти у створенні на території Карпатського регіону Центру  та системи моніторингу природніх процесів. Науковець переконала депутатів та владників  у тому, що територія нашої області  схильна до екзогенних процесів, тобто впливів зовнішнього середовища. Тому Буковина постійно потерпатиме  від зсувів, пливунів, повені. Останніми роками активізує  руйнівні  процеси і зміна клімату.
Ольга Киналь, доцент кафедри фізичної географії ЧНУ, зазначила: "... спостерігаємо контрасти в погодніх умовах, неочікувані малопрогнозовані раптові зливи. Щоб їх передбачити треба розвивати науковий напрямок досліджень", пише "Сіті".
Розглядаючи карту області, жінка каже, що на Буковині всього 3 гідрометеостанції - в Чернівецькому Аеропорту, Селятині та Новодністровську. А їх мало би бути значно більше. "У передгірних районах Прутсько-Сіретського межиріччя немає жодної станції. У гірській лише одна, котра моніторить долину Сучави. А потрібно, щоб моніторили середногір’я і вище. У всіх Карпатах є лише одна станція біля Говерли, і в Закарпатті станція " Плай"", - каже науковець. Ольга Киналь пропонує створити нову мережу станцій і перейняти досвід Австрії та Швейцарії, щоб убезпечити людей, їх майна від природніх катаклізмів і успішно розвивати туристичну індустрію в краї. Сьогоднішні гідрометеостанції  працюють нерідко  за дідівськими методами.Тетяна Сергєєва - завідувачка лабораторії геофізичної обсерваторії ЧНУ, каже, що як структурна ланка моніторингової системи, обсерваторія потребує для проведення  спостережень за природніми явищами, котрі мають вплив на здоров’я людей, нового обладнання для виявлення радіації, магнітних полів,  хімічного аналізу опадів.Та  вони лише в планах. А ось спектральний аналіз питної  води буковинцям разом з поляками вдасться зробити найближчим часом. Буковині сьогодні потрібні кошти для створення нових гідрометеостаній. Тоді в області з’являться і експедиційні переносні станції і автоматизовані дистанційні системи спостережнення. Буде проведено  противопаводкові заходи в басейнах річок Дністер, Прут та Сірет.

Новости Черновцов от Mobus.com
Написать комментарий

Теги:         

Комментариев - 0  
Запросить другое изображение
Новости партнеров
Загрузка...
Загрузка...
Новости партнеров
Лента новостей
Авто
Mitsubishi построила "пригородный" электрокар
14.02 08:08 Просмотров7965 Комментариев0
Японцы из Nissan обновят суперкар Nissan GT-R
05.11 12:16 Просмотров6271 Комментариев5
Дизель по 10. Почему растут цены на заправках
16.10 09:45 Просмотров11472 Комментариев12
Конференции
Статей в данной категории не найдено.
Финансы
МВФ выдаст Украине новый кредит при условии сокращения дефицита госбюджета-2013
19.05 14:54
Эксперты рассказали, как повлияет на Украину кипрский "налог на депозиты"
20.03 22:31
Небольшие банки серьезно нарастили депозитные портфели
14.02 08:25
Голосование
ЗаключениеТимошенко это
 
Политические репрессии
  62% (122)
Справедливое наказание
  38% (74)
В этот день
USA 1978г.  Родился Джош Хартнетт (Josh Hartnett), американский киноактёр («Пёрл Харбор», «Чёрная орхидея»).
Russian_Federation 1999г.  В Ингушетии мужчинам разрешено иметь четырёх жён.
Свобода слова
Организация: Магазин "Империя меха"
Киев
Организация: Супермаркет "Billa"
Киев
 

Загрузка...

Знакомства

Загрузка

Новости КИНО и ТВ

Загрузка...
Загрузка...

О нас Контакты Реклама на сайте Партнерам Пресс-релизы Архив Гражданская журналистика Статьи партнёров Новости партнеров
Rambler's Top100 Яндекс цитирования