Реклама на сайте Реклама на сайте Добавить в избранное Добавить в избранное
Шрифт Мелкий шрифт Средний шрифт Крупный шрифт
Главная / Регионы / Новости Чернигова
До центрів зайнятості на Чернігівщині звернулися 7000 громадян
Фото: "Крымские известия"

До центрів зайнятості на Чернігівщині звернулися 7000 громадян


вторник, 20.04.2010 09:42 Просмотров439Комментариев0

Ринок праці області протягом січня-березня 2010 року розвивався під впливом негативних наслідків фінансово-економічної кризи, яка призвела до погіршення стану зайнятості, кон’юнктури ринку праці, зменшення кількості і якості наявних вакансій.

Через стагнацію економіки суб’єктам господарювання не вдається досягти докризисних обсягів введення нових робочих місць, хоча зазначений показник І кварталу 2010 року дещо покращився проти минулорічного: в області створено 3,8 тис. робочих місць - на 2,7% більше, ліквідовано – 3,5 тис. робочих місць - на 26,7% менше відповідно.

Обсяги вивільнення працівників склали лише 382 особи (передбачалось 1,3 тис. осіб), що у 2,8 разу менше проти аналогічного показника 2009 року (1,1 тис. чол.). Найбільші обсяги вивільнення мали місце у сфері матеріального виробництва - з сільського господарства, промисловості та будівництва скорочено 218 працівників (57,1% загальних обсягів).

Фінансова неспроможність більшості підприємств і організацій звільняти працівників за скороченням і виплачувати їм вихідну допомогу провокує громадян звільнятися за згодою сторін та закінченню строку договору: за січень-березень їх надійшло до служби зайнятості 3,6 тис. осіб - кожен другий у загальній реєстрації. Звільнився за власним бажанням лише кожний шостий із зареєстрованих – 1,1 тис. осіб.
Протягом І кварталу 2010 року до центрів зайнятості в пошуках роботи звернулося 6,9 тис. осіб – на 26,2% менше проти аналогічного періоду 2009 року. Це є наслідком дії антикризових законів, зокрема, в частині віднесення більшості селян до зайнятого населення як членів особистих селянських господарств. За квартал отримали статус безробітного 1,5 тис. сільських мешканців, для яких наймана праця була основним видом діяльності, що становить 21,3% від загальної реєстрації.

Структура зареєстрованих незайнятих громадян наступна: 54,3% раніше займали місця робітників, 49,2% – молодь у віці до 35 років, 47,8% - жінки, пише Чернігівський монітор.

Загалом перебувало на обліку та отримувало комплекс соціальних послуг 24,5 тис. осіб – на 40,6% менше показника 2009 року.
Під постійним контролем служби зайнятості знаходиться робота із забезпечення державою додаткових гарантій особам, які потребують соціального захисту і не здатні на рівних конкурувати на ринку праці, зокрема, для їх працевлаштування за поданням базових центрів зайнятості органами влади на 2010 рік заброньовано 478 робочих місць. З початку року до центрів зайнятості області за сприянням у працевлаштуванні звернулося 1,2 тис. квотників (на рівні минулорічного показника), з них 37,4% - це особи передпенсійного віку (438 чол.), 37,1% - жінки, які мають дітей (434 особи). Всього перебувало на обліку в центрах зайнятості 4,7 тис. осіб квотної категорії - на 23,7% менше відповідно. За сприяння служби зайнятості 387 квотників було працевлаштовано, в т. ч. 124 - шляхом надання дотацій роботодавцям, 73 (в т.ч. 26  чол. молоді, якій надається перше робоче місце) - на заброньовані робочі місця.

Перебували на обліку та отримували комплекс соціальних послуг 434 інваліди, в т.ч. 137 жінок, 90 молодих осіб віком до 35 років, 96 жителів сільської місцевості. При сприянні служби зайнятості 412  особам з обмеженими фізичними можливостями надано 2,0 тис. профорієнтаційних послуг, в т.ч. із застосуванням профдіагностичних методик. 354 інваліди відвідали інформаційні семінари, 307 – семінари з техніки пошуку роботи, 40 дітей-інвалідів - профорієнтаційні уроки, 14 учнів з інвалідністю залучені до акції „Випускник”. З початку року було знайдено постійну роботу 50 інвалідам, 10 осіб проходило професійне навчання, 9 - брало участь у оплачуваних громадських роботах.

З березня поточного року в Чернігівській області у рамках виконання спільного Проекту Програми розвитку ООН, Міжнародної організації праці та Державного центру зайнятості „Соціальна інтеграція людей з інвалідністю шляхом забезпечення доступу до зайнятості” розпочалася апробація першого етапу впровадження Моделі працевлаштування та забезпечення зайнятості осіб з інвалідністю в Україні.

У складних економічних умовах ведеться робота по виявленню і розширенню кола вакансій, взаємодії з роботодавцями по формуванню банку вакансій і підбору кадрів. З метою оперативного оновлення банку вакансій в області було організовано та проведено 28 ярмарків вакансій, в яких прийняли участь 410 незайнятих громадян та 55 роботодавців; проведено 1,5 тис. інформаційних семінарів із залученням 9,6 тис. роботодавців. Як результат, актуальними були 5,7 тис. вакансій від 1,9 тис. роботодавців, з яких за сприянням служби зайнятості укомплектовано 3,9 тис. вакансій (2/3 від загальної чисельності наявних). Станом на 01.04.2010 року на підприємствах та в організаціях області налічувалося 1,2 тис. вільних робочих місць (на цю дату рік тому – 2,4 тис.од.), навантаження на одне вільне робоче місце становило 13 осіб (як і рік тому). У територіальному розрізі цей показник коливався від 5-6 осіб у Бобровицькому та  Ріпкинському районах до 47 – у Городняському районі.

Крім відсутності необхідної кількості вакансій, має місце і значний дисбаланс між попитом і пропозицією робочої сили. На зареєстрованому ринку праці переважають безробітні за такими спеціальностями, як бухгалтер (на 1.04.2010 – 493 особи), менеджер (280 осіб), юрист (юрисконсульт) (48 осіб), водій (879 осіб), тракторист (тракторист-машиніст) (722 особи), робітники будівельних професій (433 особи), притому що затребуваним є попит на інженерів-проектувальників, архітекторів, лікарів, спеціалістів державної служби, нотаріусів, швачок.

Протягом І кварталу 2010 року було знайдено роботу майже 3 тис. незайнятих громадян, зокрема, 300 безробітних працевлаштовано на робочі місця за рахунок надання дотацій роботодавцям.

23,0 тис. незайнятого населення, що перебувало на обліку в центрах зайнятості області, надано 98,9 тис. профорієнтаційних послуг, у т.ч. 66,9 тис. профінформаційних, 31,5 тис. профконсультаційних та 0,5 тис. послуг з профвідбору; до 1,3 тис. семінарів з техніки пошуку роботи залучено 16,3 тис. осіб, з питань підприємницької діяльності (113 семінарів) – 2,2 тис. осіб, з питань запобігання нелегальній трудовій міграції (258 семінарів) – 6,0 тис. осіб. Проведено 37 акцій „Випускник”, де надано профорієнтаційну інформацію 1,4 тис. школярів, 2 „ярмарки професій” з залученням 1,8 тис. молоді, 24 „дні відкритих дверей служби зайнятості” (охоплено 970 осіб), здійснено 3 виїзди „мобільного центру зайнятості” (надано інформаційні послуги 83 громадянам).

З метою забезпечення якісного функціонування системи професійного інформування учнів загальноосвітніх навчальних закладів продовжується робота по впровадженню проекту „Профорієнтаційний термінал”, який являє собою програмно-апаратний комплекс із використанням новітніх комп’ютерних, електронних та інформаційних технологій. У І кварталі 2010 року термінали діяли вже у 34 навчальних закладах області.

Для активізації роботи по забезпеченню рівних прав та можливостей жінок та чоловіків продовжується робота щодо впровадження цільових семінарів з гендерного напрямку, залучення жінок до участі у клубних засіданнях, тренінгових заняттях з цієї проблематики. В області триває робота 10-ти гендерних інформаційних центрів – Бахмацького, Городнянського, Козелецького, Корюківського, Н.-Сіверського, Носівського, Ніжинського, Прилуцького, Чернігівських міського та районного, в решті центрах зайнятості діють гендерні куточки. Протягом кварталу відповідними послугами охоплено 11,4 тис. жінок.

Пріоритетом діяльності служби зайнятості у 2010 році залишається направлення на професійну підготовку та перепідготовку безробітних за робітничими професіями та під замовлення роботодавців. У І кварталі проходив професійне навчання 1091 безробітний, в тому числі 99,1% (1081 особа) – під конкретні замовлення роботодавців. За індивідуальними планами і програмами навчалися 38 слухачів; підвищували кваліфікацію шляхом стажування безпосередньо на робочих місцях 727 осіб; з використанням модульних технологій навчалися 72 безробітних; 150 осіб навчалися за 24 професіями з орієнтацією на подальшу самозайнятість. Набували нову професію або підвищували кваліфікацію 448 сільських жителів.

З метою сприяння тимчасовій зайнятості, надання матеріальної підтримки безробітним, забезпечення у них мотивації до праці організовані громадські роботи, до участі в яких протягом І кварталу було залучено 1,6 тис. безробітних осіб. На рівні районів та міст реалізуються 57 спеціальних програм громадських робіт за напрямками: надання допомоги особам похилого віку, ветеранам війни та праці, підтримка санітарного стану населених пунктів та їх благоустрій, залучення учнівської молоді до тимчасових робіт у вільний від навчання час.

Загалом протягом І кварталу 2010 року до активних програм сприяння зайнятості залучено 5,7 тис. незайнятих осіб або чверть громадян на обліку в центрах зайнятості.

Ситуація на зареєстрованому ринку праці набула позитивних ознак. Станом на 1 квітня 2010 року на обліку в центрах зайнятості області перебувало 16,4 тис. безробітних громадян – на 45,4% або 13,7 тис. осіб менше, ніж на цю дату рік тому; проти початку року цей показник вже поменшав на 0,8 тис. осіб або 4,6%.

Новости Чернигова от Mobus.com
Написать комментарий

Теги:         

Комментариев - 0  
Запросить другое изображение
Новости партнеров
Новости партнеров
Лента новостей
Авто
Mitsubishi построила "пригородный" электрокар
14.02 08:08 Просмотров7965 Комментариев0
Японцы из Nissan обновят суперкар Nissan GT-R
05.11 12:16 Просмотров6271 Комментариев5
Дизель по 10. Почему растут цены на заправках
16.10 09:45 Просмотров11472 Комментариев12
Конференции
Статей в данной категории не найдено.
Финансы
МВФ выдаст Украине новый кредит при условии сокращения дефицита госбюджета-2013
19.05 14:54
Эксперты рассказали, как повлияет на Украину кипрский "налог на депозиты"
20.03 22:31
Небольшие банки серьезно нарастили депозитные портфели
14.02 08:25
Голосование
ЗаключениеТимошенко это
 
Политические репрессии
  62% (122)
Справедливое наказание
  38% (74)
В этот день
Czech_Republic Масопуст в Чехии 
Belarus День работников землеустроительной и картографо-геодезической службы Беларуси 
Свобода слова
Организация: "Proline"
Киев
Организация: Журнал "Яскравий день"
Полтавская область
 

Загрузка...

Знакомства

Загрузка

Новости КИНО и ТВ

Загрузка...
Загрузка...

О нас Контакты Реклама на сайте Партнерам Пресс-релизы Архив Гражданская журналистика Статьи партнёров Новости партнеров
Rambler's Top100 Яндекс цитирования