Реклама на сайте Реклама на сайте Добавить в избранное Добавить в избранное
Шрифт Мелкий шрифт Средний шрифт Крупный шрифт
Главная / Регионы / Новости Чернигова
Презентовано результати проекту “Енергоефективність у будівлях”
Фото: gorod.cn.ua

Презентовано результати проекту “Енергоефективність у будівлях”


среда, 17.03.2010 12:51 Просмотров466Комментариев0

У Чернігівській міській раді відбулася презентація перших результатів проекту GTZ “Енергоефективність у будівлях” і Чернігівської міської ради “Розробка системи енергетичного менеджменту в управлінні освіти Чернігівської міської ради”. У презентації взяли участь працівники та депутати міської ради, іноземні експерти, представники освітніх закладів міста і журналісти.

Міський голова Олександр Соколов підкреслив важливість реалізації даного проекту. На його переконання, без скорочення споживання енергоносіїв неможливий подальший розвиток міського господарства, особливо це стосується бюджетної сфери.

“Цей проект дозволив зрозуміти, де ми знаходимося, і що робити по кожному закладу”, – сказав О.Соколов.

Німецькі експерти, що працювали у рамках проекту, представили результати комплексного аналізу енергоспоживання будівлями установ освіти. По кожному з приміщень зроблено стратегічну діагностику, визначено динаміку та тенденції споживання енергоресурсів – води, тепла, газу, пише сайт Чернігівськой міськради.

Також експерти порахували, яку економію матиме місто, якщо привести споживання енергоресурсів до норм. Серед запропонованих заходів – заміна дверей і вікон у школах на енергозберігаючі, удосконалення систем опалення, ремонт покрівель, утеплення стін та інші. Крім того, задля моніторингу системи енергоспоживання розроблено спеціальне програмне забезпечення. При втіленні запропонованих заходів освітні заклади Чернігова зможуть зекономити щороку близько 2 млн. грн., у тому числі 1 млн. грн. на опаленні.

За словами експерта GTZ Клауса Хаарста, запропоновані заходи є ефективними щодо економії коштів. “Економія енергоспоживання – ці заходи підтримають розвиток місцевої економії, адже здійснюватимуться місцевими підприємствами”, – зауважив він.

“Ми не мали такої повної картини через відсутність висококваліфікованих фахівців, саме завдяки участі в проекті та допомозі експертів ми зрозуміли, де маємо плюси, а де – мінуси, ” – прокоментував участь у проекті заступник начальника управління освіти міської ради Михайло Рубан.

Перший заступник міського голови Олег Білоусов, підсумовуючи презентацію, зазначив, що проведений комплекс робіт став основою для ретельної підготовки проекту Програми з енергозбереження, який передбачить не лише суто технічні моменти, а й організаційні. Це, передусім, підготовка фахівців, відповідальних за питання енергозбереження у бюджетних закладах. “Можливо, в якості мотивації було б доцільним, аби зекономлені на енергоресурсах кошти навчальні заклади могли використовувати на власний розсуд”, – запропонував О.Білоусов.

Як повідомили в управлінні економіки міської ради, наразі завершується робота над проектом Програми з енергозбереження, який буде представлено на розгляд сесії.

Новости Чернигова от Mobus.com
Написать комментарий

Теги:         

Комментариев - 0  
Запросить другое изображение
Новости партнеров
Новости партнеров
Лента новостей
Авто
Mitsubishi построила "пригородный" электрокар
14.02 08:08 Просмотров7965 Комментариев0
Японцы из Nissan обновят суперкар Nissan GT-R
05.11 12:16 Просмотров6271 Комментариев5
Дизель по 10. Почему растут цены на заправках
16.10 09:45 Просмотров11472 Комментариев12
Конференции
Статей в данной категории не найдено.
Финансы
МВФ выдаст Украине новый кредит при условии сокращения дефицита госбюджета-2013
19.05 14:54
Эксперты рассказали, как повлияет на Украину кипрский "налог на депозиты"
20.03 22:31
Небольшие банки серьезно нарастили депозитные портфели
14.02 08:25
Голосование
ЗаключениеТимошенко это
 
Политические репрессии
  62% (122)
Справедливое наказание
  38% (74)
В этот день
Russian_Federation 1728г.  Родился Петр III Федорович (Карл Петр Ульрих), российский император. 
United_Kingdom 1804г.  Британский инженер Ричард Тревитик демонстрирует первый паровой двигатель для работы на рельсах.
Свобода слова
Организация: Интернет-провайдер "Датасвит"
Харьковская область
Организация: Курсы вождения "Зеленая волна"
Харьковская область
 

Загрузка...

Знакомства

Загрузка

Новости КИНО и ТВ

Загрузка...
Загрузка...

О нас Контакты Реклама на сайте Партнерам Пресс-релизы Архив Гражданская журналистика Статьи партнёров Новости партнеров
Rambler's Top100 Яндекс цитирования