Реклама на сайте Реклама на сайте Добавить в избранное Добавить в избранное
Шрифт Мелкий шрифт Средний шрифт Крупный шрифт
Главная / Регионы / Новости Черкасс
Площі Леніна повернули історичну назву
Фото: Про-Вінція

Площі Леніна повернули історичну назву


вторник, 06.04.2010 10:41 Просмотров364Комментариев0

Черкаська міська рада 1 квітня таки ухвалила рішення про перейменування площі Леніна в Черкасах.

Депутати аргументували рішення поверненням центральній площі обласного центру давньої історичної назви Соборна. Таким чином, йшлося насамперед не про ідеологічно-політичні мотиви, а про політику сучасного "цивілізованого світу" зберігати й відроджувати історичні пам’ятки та унікальне обличчя міст.

Утім, депутати-комуністи Віктор Білоусов, Валентин Орел та Георгій Шалєєв, а також регіонал Сергій Тимофєєв робили все, щоб навіть не допустити розгляду питання. І хоч топонімічна комісія, архітектурно-містобудівна рада, а також представники інтелігенції на громадських слуханнях підтримали рішення щодо повернення історичної назви площі, опоненти назвали комісію заангажованою, а громадські слухання – такими, що не відображають настрої громади Черкас. Зрештою, вони запропонували винести рішення на міський референдум.

Але навіть найбільш оригінальні аргументи щодо неможливості перейменування площі депутата Тимофєєва – "роза пахнет розою, как ты ее не назови" – не вплинули на більшість. Тим паче, ідею зміни назви підтримав мер Сергій Одарич зі своєю командою, а депутати облради на чолі з Любов’ю Майбородою напередодні сесії також "в індивідуальному режимі" переконували колег з міськради. Крім того, підтримали ідею й представники Православної церкви різних патріархатів.

З одного боку, під час обговорення свою публічну підтримку відновленню давньої назви площі висловили лише представники "Нашої України" та мерівської "Справедливості". З іншого – були й оригінальні, зокрема екс-"нашоукраїнець" і екс-бютівець Станіслав Сахно й ще один подвійний "екс" щодо БЮТу і "Справедливості" Олександр Давиденко. Перший заявив, що якщо перейменовувати, то одразу всі вулиці, щоб не пояснювати друзям з Києва, що до Соборної треба їхати через вулицю Леніна абощо й традиційно назвав усе "піаром" та "грою". Другий заявив, що він проти перейменування вулиці Леніна, бо як історик цінує його "великий внесок"... однак підтримує зміну назви саме площі.

Ідею винесення рішення на референдум підтримало лише семеро депутатів. Не підтримали й пропозиції таємного голосування, хоча за поіменне таки проголосували. Усе стало зрозумілим, коли "за" проголосувала більшість регіоналів та соціалістів й навіть представники "Віче". В результаті – 34 "за", 3 – "утрималися", 6 – "проти", пише "Прес-Центр"

Новости Черкасс от Mobus.com
Написать комментарий

Теги:            

Комментариев - 0  
Запросить другое изображение
Новости партнеров
Загрузка...
Загрузка...
Новости партнеров
Лента новостей
Авто
Mitsubishi построила "пригородный" электрокар
14.02 08:08 Просмотров7965 Комментариев0
Японцы из Nissan обновят суперкар Nissan GT-R
05.11 12:16 Просмотров6271 Комментариев5
Дизель по 10. Почему растут цены на заправках
16.10 09:45 Просмотров11472 Комментариев12
Конференции
Статей в данной категории не найдено.
Финансы
МВФ выдаст Украине новый кредит при условии сокращения дефицита госбюджета-2013
19.05 14:54
Эксперты рассказали, как повлияет на Украину кипрский "налог на депозиты"
20.03 22:31
Небольшие банки серьезно нарастили депозитные портфели
14.02 08:25
Голосование
ЗаключениеТимошенко это
 
Политические репрессии
  62% (122)
Справедливое наказание
  38% (74)
В этот день
USA 1920г.  Родился Исаак Штерн (Isaac Stern) (ум. 2001), американский скрипач еврейского происхождения, родившийся на Украине.
Славянские Перунов День  
Свобода слова
Организация: Интернет-провайдер "Датасвит"
Харьковская область
Организация: Салон красоты "Антея"
Харьковская область
 

Загрузка...

Знакомства

Загрузка

Новости КИНО и ТВ

Загрузка...
Загрузка...

О нас Контакты Реклама на сайте Партнерам Пресс-релизы Архив Гражданская журналистика Статьи партнёров Новости партнеров
Rambler's Top100 Яндекс цитирования