Реклама на сайте Реклама на сайте Добавить в избранное Добавить в избранное
Шрифт Мелкий шрифт Средний шрифт Крупный шрифт
Главная / Регионы / Новости Черкасс
Площi повернули iсторичну назву
Фото: Про-Вінція

Площi повернули iсторичну назву


пятница, 02.04.2010 14:38 Просмотров469Комментариев0

Депутати аргументували рішення поверненням центральній площі обласного центру давньої історичної назви Соборна. Таким чином, йшлося насамперед не про ідеологічно-політичні мотиви, а про політику сучасного "цивілізованого світу" зберігати й відроджувати історичні пам’ятки та унікальне обличчя міст.

Утім, депутати-комуністи Віктор Білоусов, Валентин Орел та Георгій Шалєєв, а також регіонал Сергій Тимофєєв робили все, щоб навіть не допустити розгляду питання. І хоч топонімічна комісія, архітектурно-містобудівна рада, а також представники інтелігенції на громадських слуханнях підтримали рішення щодо повернення історичної назви площі, опоненти назвали комісію заангажованою, а громадські слухання – такими, що не відображають настрої громади Черкас. Зрештою, вони запропонували винести рішення на міський референдум.

Але навіть найбільш оригінальні аргументи щодо неможливості перейменування площі депутата Тимофєєва – "роза пахнет розою, как ты ее не назови" – не вплинули на більшість. Тим паче, ідею зміни назви підтримав мер Сергій Одарич зі своєю командою, а депутати облради на чолі з Любов’ю Майбородою напередодні сесії також "в індивідуальному режимі" переконували колег з міськради. Крім того, підтримали ідею й представники Православної церкви різних патріархатів.

З одного боку, під час обговорення свою публічну підтримку відновленню давньої назви площі висловили лише представники "Нашої України" та мерівської "Справедливості". З іншого – були й оригінальні, зокрема екс-"нашоукраїнець" і екс-бютівець Станіслав Сахно й ще один подвійний "екс" щодо БЮТу і "Справедливості" Олександр Давиденко. Перший заявив, що якщо перейменовувати, то одразу всі вулиці, щоб не пояснювати друзям з Києва, що до Соборної треба їхати через вулицю Леніна абощо й традиційно назвав усе "піаром" та "грою". Другий заявив, що він проти перейменування вулиці Леніна, бо як історик цінує його "великий внесок"... однак підтримує зміну назви саме площі, пише Прес-центр.

Ідею винесення рішення на референдум підтримало лише семеро депутатів. Не підтримали й пропозиції таємного голосування, хоча за поіменне таки проголосували. Усе стало зрозумілим, коли "за" проголосувала більшість регіоналів та соціалістів й навіть представники "Віче". В результаті – 34 "за", 3 – "утрималися", 6 – "проти".

Новости Черкасс от Mobus.com
Написать комментарий

Теги:            

Комментариев - 0  
Запросить другое изображение
Новости партнеров
Загрузка...
Загрузка...
Новости партнеров
Лента новостей
Авто
Mitsubishi построила "пригородный" электрокар
14.02 08:08 Просмотров7965 Комментариев0
Японцы из Nissan обновят суперкар Nissan GT-R
05.11 12:16 Просмотров6271 Комментариев5
Дизель по 10. Почему растут цены на заправках
16.10 09:45 Просмотров11472 Комментариев12
Конференции
Статей в данной категории не найдено.
Финансы
МВФ выдаст Украине новый кредит при условии сокращения дефицита госбюджета-2013
19.05 14:54
Эксперты рассказали, как повлияет на Украину кипрский "налог на депозиты"
20.03 22:31
Небольшие банки серьезно нарастили депозитные портфели
14.02 08:25
Голосование
ЗаключениеТимошенко это
 
Политические репрессии
  62% (122)
Справедливое наказание
  38% (74)
В этот день
France Родился Жан Эпштейн (Jean Epstein), французский режиссёр, сценарист, продюсер и теоретик кино (родом из Польши) (ум. 1953).
Ukraine День службы безопасности Украины 
Свобода слова
Организация: Магазин сотовых телефонов "Nokia"
Днепропетровская область
Организация: Клуб "Барбазан"
Харьковская область
 

Загрузка...

Знакомства

Загрузка

Новости КИНО и ТВ

Загрузка...
Загрузка...

О нас Контакты Реклама на сайте Партнерам Пресс-релизы Архив Гражданская журналистика Статьи партнёров Новости партнеров
Rambler's Top100 Яндекс цитирования