Реклама на сайте Реклама на сайте Добавить в избранное Добавить в избранное
Шрифт Мелкий шрифт Средний шрифт Крупный шрифт
Главная / Регионы / Новости Черкасс
Цукровики Черкащини хочуть об’єднання в асоціацію
Фото: board.com.ua

Цукровики Черкащини хочуть об’єднання в асоціацію


четверг, 18.03.2010 12:24 Просмотров405Комментариев0

Цукрову галузь, яка роками була основною, майже втрачає Черкащина. Так вважає заступник голови Черкаської облдержадміністрації Василь Корнієнко.

– Ще у 1990-х роках у нас були 24 заводи і ми сіяли 140 тисяч гектарів цукрового буряку. Якщо ж говорити за минулий рік, то в області було посіяно 17 тисяч гектарів і працювали 2 заводи… – наводить сумну статистику Василь Іванович.

Про те, як далі розвиватиметься галузь в області і які проблеми потрібно розв’язувати на цьому шляху, йшлося під час круглого столу в Черкасах 10 березня.

За словами фахівців, основними причинами кризових явищ у галузі є послаблення ролі держави в розвитку цукровиробництва; втрата економічної зацікавленості сільгоспвиробників (низькі закупівельні ціни на сировину); недосконалість механізмів економічного регулювання виробництва, що призвело до серйозних соціальних наслідків; незавершеність і недосконалість приватизаційних процесів у галузі, що призвело до вирізання обладнання багатьох заводів на брухт, втрата зовнішніх ринків збуту цукру тощо. Серед доповідачів звучали думки, що реанімацію галузі слід починати з її інвестування та впровадження нових технологій виробництва, пише "Прес-Центр".

За словами директора ПСП "Плешкані" Дмитра Лисуна, який займається вирощуванням цукрового буряку, основне, що нині стримує виробника – це ринок збуту.

– Нині державі потрібно змінити політику стосовно товаровиробника. Я, наприклад, не знаю ще, кому продаватиму вирощений цукровий буряк. За радянської системи була плановість. Але ж ринкова система вимагає ще більшої плановості. Тому вважаю, що об’єднання цукровиків і дасть сьогодні можливість сформувати ринок збуту, – говорить Дмитро Лисун.

Більшість присутніх підтримала думку щодо створення обласної асоціації виробників цукру. Що ж до ринку збуту, то насамкінець Василь Корнієнко дав завдання управлінню економіки звести докупи виробників сировини, керівників цукрозаводів та підприємств, що використовують у виробництві цукор. Усі разом і повинні виробити план подальших дій та з’ясувати, скільки ж промисловикам потрібно цукру для виробництва.

У 2010 році на Черкащині працюватимуть чотири цукрозаводи

Заступник голови Черкаської ОДА Василь Корнієнко:

– Прогнозована площа в області, відведена господарствами під посіви цукрового буряку, у нинішньому році становить 32 тисячі гектарів. І в нас є можливість її збільшити, враховуючи ту підготовку ґрунту, яка була зроблена з осені. Очікуваний валовий збір – близько 980 тисяч тонн. Це нам дасть можливість виробити приблизно 115 тисяч тонн цукру. Прогнозується, що цього року працюватимуть 4 цукрові заводи: Тальнівський, Цибулівський, Селищанський і Пальмирський.

Новости Черкасс от Mobus.com
Написать комментарий

Теги:               

Комментариев - 0  
Запросить другое изображение
Новости партнеров
Новости партнеров
Лента новостей
Авто
Mitsubishi построила "пригородный" электрокар
14.02 08:08 Просмотров7965 Комментариев0
Японцы из Nissan обновят суперкар Nissan GT-R
05.11 12:16 Просмотров6271 Комментариев5
Дизель по 10. Почему растут цены на заправках
16.10 09:45 Просмотров11472 Комментариев12
Конференции
Статей в данной категории не найдено.
Финансы
МВФ выдаст Украине новый кредит при условии сокращения дефицита госбюджета-2013
19.05 14:54
Эксперты рассказали, как повлияет на Украину кипрский "налог на депозиты"
20.03 22:31
Небольшие банки серьезно нарастили депозитные портфели
14.02 08:25
Голосование
ЗаключениеТимошенко это
 
Политические репрессии
  62% (122)
Справедливое наказание
  38% (74)
В этот день
Germany 1788г.  Родился Артур Шопенгауэр, немецкий философ-идеалист, отрицавший исторический прогресс.
Uruguay 1945г.  Уругвай объявил войну Германии и Японии.
Свобода слова
Организация: Клиника семейного врача "Медея"
Одесская область
Организация: Vasko.ru
Киев
 

Загрузка...

Знакомства

Загрузка

Новости КИНО и ТВ

Загрузка...
Загрузка...

О нас Контакты Реклама на сайте Партнерам Пресс-релизы Архив Гражданская журналистика Статьи партнёров Новости партнеров
Rambler's Top100 Яндекс цитирования